Aktuality

Lokalita:

12.04.2011
ilustracny obrazok

Starostka Táňa Rosová ako prvá zareagovala na výzvu Slobody zvierat, ktorá nutne potrebuje pre svoje útulky rôzne vybavenie. V utorok 12. apríla 2011 odovzdala útulku veľké množstvo prikrývok, ktoré budú Slobode zvierat slúžiť na vystlanie útulkov.

Celý článok
08.04.2011
ilustracny obrazok

V nedeľu 10. apríla 2011 sa uskutoční 64. ročník Národného behu Devín - Bratislava. Preteky sa budú konať na trase Devín - Muránska, Kremeľská, Slovanské nábrežie, Devínska cesta, Botanická, Nábrežie arm. generála L. Svobodu, Rázusovo nábrežie, Námestie Ľ. Štúra a Vajanského nábrežie. Rázusovo a Vajanského nábrežie budú úplne uzavreté pre všetku dopravu od 9.00 do 13.00 a to od ulíc Riegeleho po Kúpeľnú.

Celý článok
08.04.2011
ilustracny obrazok

Bratislavské verejné knižnice (Mestská knižnica, Staromestská knižnica, Knižnica Ružinov, Knižnica Bratislava-Nové Mesto a Miestna knižnica Petržalka) vyhlasujú 2. ročník literárnej súťaže vlastnej tvorby bratislavských žiakov

BRATISLAVA, MOJE MESTO
na literárnu a výtvarnú tému:
Bratislava v rozprávke.

Celý článok
08.04.2011
ilustracny obrazok

Verejné knižnice hlavného mesta SR Bratislavy (Mestská knižnica, Staromestská knižnica, Knižnica Ružinov, Knižnica Bratislava-Nové Mesto a Miestna knižnica Petržalka) pozývajú všetkých milovníkov čítania a kníh na Bratislavskú burzu kníh, ktorá sa uskutoční v dňoch 14. až 20. apríla 2011,
vždy v čase od 8.00 do 19.00 hod.,
na nádvorí Mestskej knižnice, Klariská 16.

Celý článok
06.04.2011
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto už naplnila počet sčítacích komisárov, ktorých potrebuje pre májové sčítanie obyvateľov, domov a bytov. Vedenie mestskej časti ďakuje všetkým občanom, ktorí prejavili záujem byť komisárom.

Celý článok
06.04.2011
ilustracny obrazok

domácich alebo zahraničných. Veľká masa ľudí bude sledovať zápasy a oslavovať víťazstvá aj pitím alkoholu, pričom mnohí z nich budú na verejných priestranstvách fajčiť. Mestská časť Bratislava-Staré Mesto preto upozorňuje na viacero obmedzení.

Celý článok
05.04.2011
ilustracny obrazok

Vo štvrtok 31. marca 2011 sa konal v hoteli v centre mesta medzinárodný seminár o problematike nájomníkov v reštituovaných a privatizovaných domoch na Slovensku. Zúčastnil sa ho aj Lauri Sivonen, poradca komisára pre ľudské práva Rady Európy Thomasa Hammarberga, Magnus Hammar, generálny tajomník Medzinárodnej únie nájomníkov či riaditeľka kancelárie pre Strednú Európu a Áziu organizácie Habitat Katarina Bezgašina. Zúčastnili sa aj traja zástupcovia ministerstva dopravy a výstavby.

Celý článok
05.04.2011
ilustracny obrazok

V piatok 1. apríla si na Hviezdoslavovom námesti Staromešťania ako aj všetci obyvatelia Bratislavy pripomenuli Svetový deň povedomia o autizme. Autizmom trpí celosvetovo asi 67 miliónov ľudí. Jeho výskyt má stúpajúcu tendenciu a aj vzhľadom na závažné sociálne a ekonomické dopady na chorého aj jeho rodinu sa stáva celospoločenským problémom.

Celý článok
01.04.2011
ilustracny obrazok

Od dnes si môžu Staromešťania, ako aj návštevníci mestskej časti, vychutnať slnečné lúče so šálkou kávy priamo pred kaviarňami a reštauráciami. Podnikatelia zo Starého Mesta môžu od 1. apríla prevádzkovať letné terasy. O povolenie doteraz požiadalo viac ako 80 prevádzkovateľov, 72 z nich už povolenie aj dostalo. O ostatných musí ešte rozhodnúť komisia.

Celý článok
29.03.2011
ilustracny obrazok

Už v máji sa aj na území Starého Mesta uskutoční sčítanie obyvateľov, domov a bytov. Domácnosti navštívia sčítací komisári, ktorí rozdajú obyvateľom dotazníky, prípadne im poskytnú údaje potrebné na elektronické sčítanie. Staré Mesto potrebuje 123 komisárov a aspoň 5 náhradníkov.

Celý článok
28.03.2011
ilustracny obrazok

Starostka Starého Mesta Táňa Rosová vedie mestskú časť 100 dní. Na toto obdobie si stanovila tri základné priority: zefektívnenie činnosti miestneho úradu, čistotu na uliciach a úrade a zmeny týkajúce dane za psa.

Celý článok
28.03.2011
ilustracny obrazok

Staré Mesto si tradične 28. marca pripomína Deň učiteľov. Starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová si dnes pozvala učiteľov, ktorí svoju denno-dennou prácou a úsilím formujú staromestské deti a mládež. Dňom učiteľov si pripomíname narodenie Jána Amosa Komenského.

Celý článok
28.03.2011
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto zatvorí s účinnosťou od 1. apríla 2011 verejné toalety na:

- Kollárovom námestí,
- Kapucínskej ulici,
- Ulici 29. augusta.

Celý článok
28.03.2011
ilustracny obrazok

V sobotu 26. marca sa pod záštitou starostky mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táni Rosovej uskutočnila charitatívna akcia „Nájdite sa!" Občianske združenia na ochranu zvierat tam prezentovali psov a mačky z útulkov, ktoré si hľadajú nový domov.

Celý článok
23.03.2011
ilustracny obrazok

Po vstupe do Európskej únie sa Slovenská republika prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o príjmoch a životných podmienkach domácností v rámci európskeho projektu štatistiky chudoby a sociálneho vylúčenia. Jeho realizáciou sa získava zdroj údajov o príjmoch, úrovni a štruktúre chudoby a sociálnom vylúčenie v krajinách Európskej únie, čo umožňuje nielen medzinárodné porovnávanie Slovenska v rámci Európskej únie, ale i analyzovanie životnej úrovne domácností na Slovensku.

Celý článok
23.03.2011
ilustracny obrazok

Overovanie listín na miestnom úrade Bratislava-Staré Mesto už nie je súčasťou matriky. Ako samostatná zložka funguje na Front Office na Vajanského nábreží číslo 3.

Celý článok
23.03.2011
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto spúšťa pilotný projekt sociálnych poukážok. Jednorazové dávky v hmotnej núdzi a príspevky v čase náhlej núdze už nedostanú Staromešťania v hotovosti, ale formou poukážok.

Celý článok
23.03.2011
ilustracny obrazok

Dňa 1. apríla 2011 v dopoludňajších hodinách sa uskutoční zmena dopravného značenia na Beskydskej ulici. Zmenu dopravného značenia schválila operatívna komisia Magistrátu Hl. mesta Bratislavy dňa 8. marca 2011 na podnet komisie dopravy pri miestnom zastupiteľstve mestskej časti Bratislava-Staré Mesto.

Celý článok
22.03.2011
ilustracny obrazok

Starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová spolu so Slobodou zvierat si Vás dovoľujú pozvať na charitatívnu akciu „Nájdite sa", ktorá sa uskutoční

v sobotu 26. marca 2011
v čase od 10.00 do 17.00 hod.
v priestoroch Horárne v Horskom parku.

Celý článok
19.03.2011
ilustracny obrazok

Využívanie počítača s textovým alebo tabuľkovým editorom je dnes už nevyhnutnou samozrejmosťou. Staré Mesto preto prichádza s inštalovaním bezplatného open-source softvéru na všetky počítače, ktoré doteraz takéto programy nemali. Na staromestskom úrade je približne 200 počítačov. Výmena alebo nové nainštalovanie sa dotkne 150 počítačov.

Celý článok