Aktuality

Lokalita:

23.03.2018
ilustracny obrazok

V mesiacoch apríl až máj 2018 bude mestská časť bezplatne pristavovať veľkokapacitné kontajnery na veľkorozmerný domový odpad (starý, najlepšie rozobratý drevený a čalúnený nábytok, koberce, matrace a pod.). Akcia je súčasťou každoročného jarného upratovania. 

Celý článok
22.03.2018
ilustracny obrazok

Od nedele 25.marca bude Hviezdoslavovo námestie zdobiť nadrozmerná kraslica. Ide o originálny dar chorvátskych výtvarníkov nášmu mestu. Podobné kraslice boli počas desiatich rokov inštalované v Berlíne, New Yorku ale aj vo Vatikáne. "Som rád, že naše najkrajšie námestie sa zapojí do tejto originálnej tradície," povedal starosta Starého Mesta Radoslav Števčík, ktorý pozýva všetkých obyvateľov i návštevníkov na malú slávnosť. Spolu s chorvátskym veľvyslancom Aleksandrom Heinom verejnosti predstavia kraslicu už túto nedeľu o 16,00 hod. Na námestí bude až do 20.apríla.

Celý článok
16.03.2018
ilustracny obrazok

V priebehu tohto týždňa sme zo staromestských ulíc odstránili ďalšie telefónne búdky, ktoré sa časom zmenili na reklamné nosiče a najmä  boli čiernymi stavbami. Z celkového počtu 49 je preč už viac ako polovica. Po reklamných trojnožkách je teda preč aj ďalšia časť reklamného smogu. V Starom Meste kompletne mapujeme reklamné zariadenia a údaje čoskoro zverejníme.

Celý článok
14.03.2018
ilustracny obrazok

Obyvatelia domov, ktoré potrebujú opravu fasády, by to mali mať po novom jednoduchšie a najmä lacnejšie. Staromestské miestne zastupiteľstvo bude schvaľovať návrh starostu Radoslava Števčíka o oslobodení od dane za užívanie verejného priestranstva za účelom obnovy fasád budov. Ak návrh miestni poslanci schvália, nebude treba platiť miestnu daň za umiestnenie lešenia, a to po dobu 60-ich dní. „Týmto krokom chceme podporiť obnovu fasád budov v Starom Meste a majiteľom budov zjednodušiť procesy spojené s rekonštrukciou,“ povedal starosta Radoslav Števčík. O návrhu sa bude hlasovať v utorok 20.marca na riadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva. Ak získa podporu, všeobecne záväzné nariadenie o miestnej dani o užívaní verejného priestranstva bude účinné od 10.apríla 2018.  

Celý článok
07.03.2018
ilustracny obrazok

Dovoľujeme si vás informovať, že  z dôvodu predpokladaného vývoja poveternostnej situácie ukončujeme zimnú pohotovosť na komunikáciách 3. a 4. riedy v správe mestskej časti Staré Mesto v plnom rozsahu s účinnosťou od štvrtka 8. marca 2018 od 00.00 hod.

Celý článok
07.03.2018
ilustracny obrazok

Do konca marca by sa mali začať prvé stavebné práce a  sadové úpravy v Landererovom parku. Ide o najväčší projekt revitalizácie verejného priestoru v Starom Meste za posledné roky, na ktorom sa spoločne podieľajú Mestská časť Staré Mesto a občianske združenie Dobré miesto, založené Nadáciou HB Reavis. Po ukončení prác pribudne v parku nielen zeleň, ale aj obnovené detské ihrisko, nový psí výbeh, či mestský mobiliár. Prezentáciu návrhu si môžete pozrieť tu.

Celý článok
07.03.2018
ilustracny obrazok

V piatok 9. marca 2018 nebude možné z technických príčin v Centre služieb občanom na Vajanského nábreží 3 poskytovať službu osvedčovania listín. Za pochopenie ďakujeme.

Celý článok
05.03.2018
ilustracny obrazok

Z technických príčin sa mení spôsob vysielania prenosu z prezentácie projektu Lendererovho parku. Pozrieť si ho môžete naživo na facebookovom prifle Staré Mesto - srdce Bratislavy https://www.facebook.com/pg/staremesto.sk/videos/?ref=page_internal

Celý článok
05.03.2018
ilustracny obrazok

Povinný zápis dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky na školský rok 2018/2019 v základných školách, ktorých zriaďovateľom je mestská časť Bratislava-Staré Mesto, bude v piatok 20. apríla 2018 v čase od 14,00 h do 18,00 h a v sobotu 21. apríla 2018 v čase od 8,00 h do 12,00 h.

Celý článok
02.03.2018
ilustracny obrazok

V dňoch 5. – 11. marca 2018 sa bude na celom Slovensku konať Týždeň slovenských knižníc,ktorý vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc. Staromestská knižnica sa doň zapojí i tento rok. Pre čitateľov a záujemcov o jej služby pripravila zaujímavé akcie a podujatia.

Celý článok
28.02.2018
ilustracny obrazok

Kreatívny Klub Luna, o. z. v spolupráci s mestskou časťou Bratislava-Staré Mesto, Vydavateľstvom IKAR, Staromestskou knižnicou, Praktickou Slovenkou a časopisom Metropola vyhlasujú 3. ročník celoslovenskej súťaže Stvárni knihu. Cieľom súťaže je spojiť posolstvo obľúbenej knihy s handmade tvorbou. Úlohou súťažiacich bude stvárniť akoukoľvek výtvarnou alebo kreatívnou technikou konkrétnu knihu. Voľba knihy a technika stvárnenia je plne na výbere účastníkov súťaže.

Súťaž trvá do 1. marca do 15. mája 2018. Pravidlá súťaže a prihlášky na www.stvarniknihu.sk.

Celý článok
27.02.2018
ilustracny obrazok

Dovoľujeme si vás informovať, že Staromestský salón s herečkou Zitou Furkovou, ktorý sa mal konať dnes 27.februára je pre chorobu herečky zrušený. O ďalších termínoch Vás budeme informovať. Za pochopenie ďakujeme.

Celý článok
23.02.2018
ilustracny obrazok

V sobotu 24. marca 2018 obyvateľom Starého Mesta spoločnosť Envidom bezplatne odvezie nepotrebné elektrospotrebiče na ekologickú recykláciu. Preto je potrebné najneskôr do 21. marca 2018 kontaktovať  Miestny úrad mestskej časti   Bratislava – Staré Mesto: 

Celý článok
22.02.2018
ilustracny obrazok

Staromestská knižnica v spolupráci so sociálnym oddelením mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a občianskym združením Milujem knihy/Amo libris otvára ďalší bezplatný počítačový kurz pre seniorov – Staromešťanov. Kurz je určený pre začiatočníkov a bude sa konať v dňoch 11. – 15. júna 2018 denne od 9.00 do 13.00 v pobočke Staromestskej knižnice na Panenskej ul. Je potrebné vopred sa prihlásiť na tel. č.: 02-54411874, resp. mailom: sadlonova@starlib.sk.

Celý článok
16.02.2018
ilustracny obrazok

Miestny úrad poznajú niektorí Bratislavčania aj ako Jurenákov palác. Anton Jurenák bol zámožný mešťan – obchodník a bankár. Jeho dom viackrát navštívil hudobný skladateľ Johannes Brahms, ktorý učil Jurenákove dcéry hrať na klavíri. Obyvateľom domu bol aj svetoznámy český dirigent a operetný skladateľ Oskar Nedbal v čase, keď bol riaditeľom Slovenského národného divadla /1923-1926/  a v rokoch 1926-1930 ako hudobný riaditeľ v novovzniknutom Slovenskom rozhlase.

Týchto dvoch slávnych obyvateľov Jurenákovho paláca pripomínajú už aj pamätné tabule, ktorých inštaláciu navrhol miestny poslanec a historik Štefan Holčík.

Celý článok
14.02.2018
ilustracny obrazok

Tri kusy poškodených topoľov kanadských na nábreží medzi mostom SNP a komplexom River Park nahradí 5 platanov javorolistých. Podľa dendrologického posudku by mali mať topole hnilobu bázy kmeňa a poškodené koreňové nábehy, preto ich treba odborne odstrániť. Práce by sa mali začať vo štvrtok 15.februára a náhradná výsadba by sa mala dokončiť najneskôr do 30 dní. Podrobnejšie si môžete pozrieť celú dokumentáciu tu.

Celý článok
14.02.2018
ilustracny obrazok

Od 26. februára budú mať občania pohodlnejší prístup k službám staromestskej matriky. Sídliť bude v zrekonštruovaných priestoroch. Bezbariérový vstup bude priamo z Medenej ulice 2. Stránkové hodiny zostanú zachované. Jedinou výnimkou budú dni 22. a 23.februára, kedy sa bude matrika sťahovať. V tieto dni budú jej služby zredukované len na nahlasovanie úmrtí. Za pochopenie ďakujeme a tešíme sa na vás vo vynovených priestoroch.

Celý článok
14.02.2018
ilustracny obrazok

Mestská časť Staré Mesto zrušila obchodnú verejnú súťaž na prenájom Cafe Propeler na Rázusovom nábreží v Bratislave. Rozhodli o tom poslanci miestneho zastupiteľstva na svojom zasadnutí  6. februára 2018.

Celý článok
12.02.2018
ilustracny obrazok

Srdečne pozývame na druhý diel z cyklu prednášok Nová doba, ktorý bude v utorok 13.februára od 18,00 hod v Pistoriho paláci. Vstup 3.-eurá.

Celý článok
09.02.2018
ilustracny obrazok

Úpravou hernej  plochy okolo existujúceho detského pieskoviska  pri  MŠ Brnianska sa podarilo zabezpečiť zvýšenie bezpečnosti detí a zlepšenie vybavenosti tejto materskej školy. Okrem montáže nového zábradlia  a madla na schodoch vedúcich k pieskovisku bolo vybudované tienenie pieskoviska pozostávajúce z konštrukcie a sezónnej  plachty.  V rámci úprav hracej plochy bola odstránená stará nefunkčná betónová lavička,  opravený obľúbený hrací prvok „hrad“ a taktiež dodaný nový hrací prvok. Takto vybavená herná plocha bude spĺňať požiadavky a potreby našich škôlkarov  a  zároveň bude môcť plniť účel  oddychovej a hracej zóny aj pre žiakov prvých  tried  ZŠ Dubová. 

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore  Nadácie SPP.

Celý článok
«« na začiatok « naspäť [ 1 / 103 ] ďalej » na koniec »»