Aktuality

Lokalita:

24.04.2014

Posledný aprílový víkend sa bude v Bratislave niesť v duchu podujatia Dni samosprávy. Mestská časť Bratislava-Staré Mesto pripravila na nasledujúce dni bohatý program. Otvoria sa brány staromestského úradu aj Pisztoryho paláca, dobrovoľníci skrášlia Fajnorovo, Vajanského a Rázusovo nábrežie, uskutočnia sa divadelné predstavenia aj výstavy, v sobotu sa všetci môžu tešiť na Dobrý trh na Jakubovom námestí. Všetky podujatia sú pre návštevníkov zadarmo.

Celý článok
24.04.2014

V dňoch od 24.4.2014 do 4.5.2014 budú zamestnanci mestskej časti Bratislava-Staré Mesto roznášať oznámenia o mieste a čase konania volieb do Európskeho parlamentu ako aj zoznamy kandidátov politických strán a hnutí. Dovoľujeme si požiadať obyvateľov, aby umožnili zamestnancom mestskej časti prístup k poštovým schránkam a aby si tieto schránky označili, pretože oznámenia a zoznamy kandidátov budú distribuované ( vhodené ) len do označených a nepoškodených schránok v sprístupnených vchodoch.

Celý článok
23.04.2014

Staré Mesto pripravilo bohatý program na Dni samosprávy. Čaká Vás Deň otvorených dverí na staromestskom úrade, dobrovoľnícke upratovanie či divadelné predstavenia a výstavy. Svoj program pripravila aj Staromestská knižnica. V rámci neho sa môžu doposiaľ neregistrovaní čitatelia bezplatne zaregistrovať, uskutoční sa aj Burza kníh.

Celý článok
23.04.2014

Projekt mestskej časti Bratislava-Staré Mesto „Poznaj Staré Mesto“ pokračuje aj dnes, v stredu 23. apríla a to zaujímavou prehliadkou Dómu sv. Martina. Tento raz nám bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko porozpráva viac o exteriéroch významnej katedrály. Prehliadka sa začína o 16.30, miesto stretnutia je pred vstupom do Dómu sv. Martina.

Celý článok
22.04.2014

 Spolok Martina Rázusa v spolupráci s MČ Bratislava-Staré Mesto vás pozýva na otvorenie výstavy

Olinky Lajčiakovej : Jablká a krajina

 

Celý článok
17.04.2014

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o príjmoch a životných podmienkach domácnosti (EU SILC) v rámci projektu európskych štatistických zisťovaní. Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2014 vybraných viac ako 300 obcí, medzi nimi aj mestská časť Bratislava-Staré Mesto. Zisťovanie sa uskutoční od 14. apríla do 30. júna 2014.

Celý článok
17.04.2014

 Minulý týždeň vo štvrtok sa na Poľnej ulici v Starom Meste po prvý raz uskutočnili Farmárske trhy. Farmári a predajcovia z celého Slovenska sem zavítajú aj zajtra, vo štvrtok 17. apríla. Návštevníci si vo viac ako 20 stánkoch budú môcť kúpiť čerstvé a kvalitné mäsové či mliečne výrobky, vajíčka, pečivo a mnohé ďalšie.

Celý článok
16.04.2014

Srdečne Vás pozývame 30. apríla 2014 o 17.00 hodine do Zichyho paláca, Ventúrska č. 9, Bratislava, Staré Mesto na prednášku profesora Alaina Soubigou (Université de la Sorbonne, Paris).

Celý článok
16.04.2014

Starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová dnes, v utorok 15. apríla, odovzdala listinu úplne prvému čestnému občanovi Starého Mesta. Stal sa ním David Nan-yang Lee. Od roku 2010 bol vedúcim Taipeiskej reprezentačnej kancelárie v Slovenskej republike, ktorú viedol do tohto roku. Počas jeho pôsobenia Taipeiská kancelária podporila mnohé staromestské projekty, ako napríklad inštaláciu wi-fi na Vajanského nábreží, letnú čitáreň v Medickej záhrade, pitnú fontánka na Vajanského nábreží či revitalizáciu ihriska v Slubekovej záhrade.

Celý článok
15.04.2014

       spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. (OLO a.s.) v Bratislave zabezpečí počas veľkonočných sviatkov odvoz zmesového komunálneho odpadu (ZKO) a triedeného odpadu (TO) podľa nasledovného harmonogramu:

Celý článok
14.04.2014

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto si Vás dovoľuje informovať, že otváracie hodiny Centra služieb občanom budú vo štvrtok, 17. apríla na základe rozhodnutia prednostu mierne pozmenené. Centrum služieb občanom bude vo štvrtok pre návštevníkov otvorené od 7.30 do 14.00. Vrátnica bude otvorená do 17.30.

Celý článok
11.04.2014

Aj najbližšiu nedeľu sa uskutoční bezplatná prehliadka v rámci projektu Poznaj Staré Mesto, ktorý organizuje mestská časť Bratislava-Staré Mesto. Bezplatná prehliadka sa bude konať v nedeľu (13. apríl) o 14.00 hod., miesto stretnutia: Hlavné námestie. Prehliadkou Vás bude sprevádzať sprievodkyňa Helena Navrátilová. Témou bude tento raz Bratislava na prelome 19. a 20. storočia.

Celý článok
11.04.2014

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto obnovuje tradíciu bratislavských viech. Na Hviezdoslavovo námestie prináša „Staromestskú viechu“. Návštevníci tu budú môcť každý týždeň ochutnať lahodný mok z iného vinárstva, dozvedieť sa viac o svete vín a oceniť zručnosť našich vinárov. Slávnostné otvorenie Staromestskej viechy na Hviezdoslavovom námestí sa uskutoční v nedeľu (13. apríl) o 12.30. Záštitu nad podujatím prevzala starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová.

Celý článok
10.04.2014

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto už niekoľko rokov boduje so svojimi službami v rámci elektronizácie úradu, oceňovaná je webová stránka www.staremesto.sk či mobilné aplikácie iObčan alebo Staré Mesto. Zaslúžili sa o to pracovníci informačného oddelenia miestneho úradu. Vedúci oddelenia Jaroslav Ježek si najnovšie na 18. konferencii Združenia informatikov samospráv Slovenska (ZISS) odniesol 1. miesto ako najlepší informatik samospráv Slovenska. Taktiež je najlepším informatikom v rámci Bratislavského kraja, tretie miesto obsadil ďalší pracovník miestneho úradu Martin Spál.

Celý článok
10.04.2014

Na Poľnej ulici v Starom Meste to dnes, vo štvrtok 10. apríla, žije Farmárskymi trhmi. Návštevníci tu môžu ochutnať a nakúpiť kvalitné produkty farmárov z rôznych regiónov, predajcovia ponúkajú mäsové či mliečne výrobky, vajíčka, pečivo, víno, čaje ale aj veľkonočné kraslice či remeselné výrobky.  Farmárske trhy sa tu budú konať každý štvrtok od 8.00 do 18.00 a budú tak dotvárať atmosféru obnoveného trhoviska, ktoré mestská časť Staré Mesto na Poľnej ulici otvorí v druhej polovici apríla.

Celý článok
08.04.2014

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto začala v marci s veľkým jarným upratovaním. V rámci neho sú pristavované veľkokapacitné kontajnery, v sobotu (12. apríl) sa uskutoční zber domového odpadu s obsahom škodlivín, v pondelok (14. apríl) štartuje zber a odvoz biologického odpadu. Staromešťania taktiež môžu podávať žiadosti o pridelenie dotácie na úpravu zelene.

Celý článok
08.04.2014

Starostka Starého Mesta Táňa Rosová srdečne pozýva Staromešťanov, ktorí sa chcú v príjemnej atmosfére porozprávať o témach Starého Mesta, na posedenie Káva so starostkou. Uskutoční sa v stredu, 9. apríla o 17.00 v Pizza and Gril Búdková, Búdková 4/A.

Celý článok
07.04.2014

Každý prvý pondelok v mesiaci sa koná pravidelné stretnutie starostky mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táne Rosovej s občanmi. Inak tomu nebude ani v pondelok - 7. apríla. Každý, kto má otázku na starostku, potrebuje radu či pomoc, je vítaný od 16.00 v Staromestskej sieni, staromestský miestny úrad na Vajanského nábreží 3.

Celý článok
07.04.2014

Medzi Staromešťanmi nájdeme mnohé významné osobnosti spoločenského aj kultúrneho života. Doteraz im Staré Mesto prejavovalo úctu formou ďakovných listov alebo na báze osobných uznaní. Teraz sa však mestská časť rozhodla  vytvoriť ocenenie, ktoré by umožnilo vzdať hold významným Staromešťanom patričným spôsobom. Ocenenia sa budú udeľovať v troch kategóriách: Výročná cena Starého Mesta – Cena richtára Jakuba; Čestné občianstvo mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a Pamätný list starostu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto.

Celý článok
05.04.2014

V sobotu, 5. apríla, sa v bratislavskej Horárni v Horskom parku uskutočnilo jubilejné, desiate pokračovanie úspešnej akcie Nájdite sa!... so zvieratkom z útulku. A bol to deň plný dobrých správ. Svoj nový domov si na akcii, ktorú organizuje mestská časť Bratislava-Staré Mesto, našlo až osemnásť psíkov. Najväčším prekvapením však boli zásnuby, ktoré sa odohrali priamo v Horskom parku. Moderátor podujatia Matúš Krnčok počas akcie požiadal o ruku svoju priateľku Ninu.

 

Celý článok
«« na začiatok « naspäť [ 1 / 58 ] ďalej » na koniec »»