Aktuality

Lokalita:

23.07.2014

Pri príležitosti 100. výročia  začiatku Prvej svetovej vojny Vás starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto TÁŇA ROSOVÁ pozýva na spomienkový koncert speváckeho zboru ADOREMUS.

Celý článok
22.07.2014

Zabaviť sa a zatancovať si môžete v Staromestskej letnej tančiarni, ktorú pripravila mestská časť Bratislava-Staré Mesto. Už dnes, v utorok 22. júla, Vám na letnej terase hotela Carlton známe melódie zahrajú bratia Kuštárovci, tanečný parket sa otvára o 18.00. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva do vnútorných priestorov hotela. Vstup je voľný.

Celý článok
22.07.2014

Staromestské ulice sú počas letných mesiacov rušnejšie ako inokedy, mestská časť robí v rámci svojich kompetencií opatrenia, aby zamedzila rušeniu nočného pokoja. Okrem iného Staré Mesto ako jediná mestská časť pristupuje aj k meraniu hladiny hluku. Merania sa uskutočnili aj v noci z piatka na sobotu 18. júla. Oba podniky, v ktorých bola kontrola vykonaná, výrazne prekročili prípustnú hladinu hluku. Výsledky budú postúpené na správne konanie, hrozí im pokuta do výšky 6638 eur.

Celý článok
22.07.2014

Staré Mestoé Vás pozýva na štvrté letné stretnutie zo série Literárny klub u Zichyho. V utorok (22. júl) na nádvorí Zichyho paláca na Ventúrskej ulici o 19.00 sa predstaví Nová slovenská poézia. Predstavia sa spisovateľky Mirka Ábelová, Ivona Pekárková, Lucia Kramárová, hudobným hosťom je Zuzana Mikulcová band. Vstup je voľný.

Celý článok
17.07.2014

Vynovené trhovisko a Farmárske trhy, opravená cesta aj chodník, bezpečnostná kamera, prvý psí park v Starom Meste, detské ihriská a fit prvky v záhrade, Letná čitáreň, multifunkčný Domček Medická a mnoho ďalšieho. V Starom Meste vzniká nová Zelená zóna Medická – Poľná. Navyše, od 17. júla je Poľná ulica priamo prepojená s Ondrejským cintorínom. Starostka mestskej časti Staré Mesto Táňa Rosová, Miloslav Hrádek, riaditeľ Pohrebníctva mesta Bratislavy a námestníčka primátora Petra Nagyová Džerengová otvorili novú bránu do Ondrejského cintorína.

Celý článok
16.07.2014

Vo štvrtok (17. júl), odštartuje v Starom Meste ďalšie letné kino! Minulý štvrtok sa začali premietania na Hviezdoslavovom námestí v rámci projektu Viva Musica Cinema!, na Rybnom námestí si zasa v júli našlo miesto letné kino Aperol Spritz. Tento týždeň k nim pribudne aj kino s jedinečnou atmosférou v záhrade staromestského Pisztoryho paláca na Štefánikovej ulici.  Kino Film Europe – Dobré kino otvára filmovú záhradu s barom.

Celý článok
16.07.2014

 Starostka mestskej časti Staré Mesto-Táňa Rosová dodatočne zablahoželala vynikajúcemu sochárovi a umelcovi Tiborovi Bártfayovi k narodeninám a navštívila ho v ateliéri. "Bolo pre mňa obrovskou cťou, že ma tak srdečne prijal. Jeho diela sú neopakovateľné a s jeho Marínou, ktorá je na Šafárikovom námestí, som doslova vyrastala," povedala starostka Táňa Rosová.

Celý článok
16.07.2014

Vo štvrtok, 17. júla o 10.00 otvorí starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová spolu s riaditeľom Pohrebníctva mesta Bratislavy Miloslavom Hrádkom novú bránu do Ondrejského cintorína. Zabezpečí tak príst do cintorína z Poľnej ulice. Zároveň sa viac dozviete o Zelenej zóne - Medická-Poľná a uskutočnených projektoch na Poľnej ulici či v Medickej záhrade.

Celý článok
16.07.2014

Staromestský letný festival tento rok oživil jedinečný projekt Viva Musica Cinema. Každý štvrtok o 19.00 sa premietajú kvalitné filmy, kde hrá hudba hlavnú úlohu. Dňa 17 júla na obrazovke Hviezdoslavovho námestia si môžete pozrieť film Film Vertigo od stávneho majstra strachu Alfreda Hitchcocka. Vstup je voľný.

Celý článok
14.07.2014

Staré Mesto a Staromestská knižnica v spolupráci s dobrovoľníkmi z firmy Dell, s.r.o. pozývajú deti do letnej čitárne v Medickej záhrade na tvorivé dielne v stredu, 16. júla 2014 o 14.00 hod. Vstup je voľný!

Celý článok
14.07.2014

Staré Mesto Vás pozýva na tretie letné stretnutie  zo série Literárny klub u Zichyho. V utorok (15.júl) na nádvorí Zichyho paláca na Ventúrskej ulici o 19.00  sa predstaví Nová slovenská próza. Anna Kilianová, Václav Kostelanski, Peter Balko a Michal Hlatký sú predstavitelia mladej slovenskej prózy. Všetkých spája začiatok v najpopulárnejšej anonymnej literárnej súťaži Poviedka. Čítať budú zo svojich debutových a pripravovaných kníh. Večer moderuje Matúš Mikšík, vstup je voľný.

 

 

 

Celý článok
14.07.2014

Staré Mesto a Staromestská knižnica pozývajú do letnej čitárne v Medickej záhrade na letné čítanie mladých autorov neoficiálneho Bratislavského literárneho klubu BRAK – facebrak.com. V utorok 15. 7. 2014 o 17.00 hod. budú čítať Andrej Hablák, Lenka Roskošová, Matej Makovický, Anna Puchovská, hudba Peter Cyprich. Vstup je voľný.

Celý článok
09.07.2014

V pondelok, 14. júla začína mestská časť Staré Mesto s rekonštrukciou Májkovej ulice, koniec obnovy je naplánovaný na 10. augusta. Povrch z dlažobných kociek sa bude vymenieňať za asfaltový povrch. Ulica bude úplne uzatvorená, preto žiadame o rešpetovanie dopravného značenia a ďakujeme za trpezlivosť.

Celý článok
09.07.2014

Staré Mesto a Staromestská knižnica Vás pozýva do letnej čitárne v Medickej záhrade na rozprávanie a videoprojekciu  cestovateľov a fotografov Lenky Gondovej a Štefana Kardoša – Medzi vetrom a morom. Vo štvrtok 10. júla 2014 o 17.00 hod. Vstup voľný!

Celý článok
09.07.2014

Vychutnajte si kvalitné filmy v neopakovateľnej atmosfére na Hviezdoslavovom námestí. Staromestský letný festival tento rok oživí jedinečný projekt Viva Musica Cinema! Každý štvrtok o 19.00 sa budú premietať kvalitné filmy, kde hrá hudba hlavnú úlohu. Už tento štvrtok, 10. júla si môžete pozrieť film Fantasia od legendárneho Walta Disneyho.

Celý článok
07.07.2014

Staromestská knižnica, pobočka Panenská 1 pozýva na výstavu výtvarných prác absolventov ZUŠ na Podjavorinskej ul. Výstava je prístupná verejnosti  od 7. júla do 30. septembra 2014 v čase výpožičných hodín. Vstup je voľný!

Celý článok
07.07.2014

Staré Mesto pozýva na druhé letné stretnutie zo série Literárny klub u Zichyho. V utorok, 8. júla o 19.00 sa na nádvorí Zichyho paláca na Ventúrskej ulici predstaví jedinečný turecký spisovateľ slovenského pôvodu Agda Bavi Pain. Ako hudobný hosť vystúpi Stroon. Vstup je voľný.

Celý článok
07.07.2014

Aj počas leta sa konajú pravidelné stretnutia starostky s občanmi. Júlové stretnutie sa uskutoční v pondelok, 7. júla o 16.00 v Staromestskej sieni v budove miestneho úradu na Vajanského nábreží č. 3.

Celý článok
07.07.2014

Staromestská knižnica pozýva do letnej čitárne v Medickej záhrade na autorskú besedu
8. júla 2014 o 17.00 hod. so Slávkou Koleničovou. Vstup je voľný!

Celý článok
03.07.2014

Dobré správy pre zeleň v Starom Meste! Starostka Starého Mesta Táňa Rosová privítala rozhodnutie poslancov mestského zastupiteľstva, ktorí dnes, 3. júla, odhlasovali poslanecký návrh na žiadosť mestskej časti, aby bol park Belopotockého zverený do správy Starého Mesta. Navyše budú mestskej časti prevedené aj prostriedky vo výške 65 500 eur určené na revitalizáciu. Vďaka tomu sa môže zrealizovať dlhoročná snaha mestskej časti a občianskych aktivistov, aby sa na Belopotockého vrátil park. Staré Mesto môže začať s revitalizáciou územia.

Celý článok
«« na začiatok « naspäť [ 1 / 62 ] ďalej » na koniec »»