Aktuality

Lokalita:

27.05.2016
ilustracny obrazok

Staromestská knižnica sa i tohto roku zapojí do celoslovenských projektov na podporu čítania.

V rámci Týždňa čítania deťom  Celé Slovensko číta deťom budeme čítať: 
1. júna o 14.00 hod., 
pobočka na Západnom rade 5, číta spisovateľ, moderátor a muzikant Pišta Vandal  Nevedkove dobrodužstvá
2. júna 2016 o 9.30 hod., pobočka na Záhrebskej 8, číta spisovateľka Zuzana Štelbaská zo svojej knihy Mami, kúp mi psa!
3. júna o 9.00 hod., Centrum pre deti a mládež na Blumentálskej 10/a, číta herečka Andrea Sabová Hlbokomorské rozprávky.

Celý článok
27.05.2016
ilustracny obrazok

Z dôvodu prebiehajúcich stavebných prác na Vlčkovej ulici, spoločnosť OLO a.s. umiestnila pre obyvateľov náhradné 1100 l zberné nádoby, aby bol do ukončenia prác zabezpečený odvoz komunálneho odpadu zo stanovíšť. Prosíme obyvateľov, aby komunálny odpad dočasne vkladali do 1100 l zberných nádob. ktoré sú na križovatke so Somolického ulicou. Nádoby pri rodinných a bytových domoch budú vyprázdnené po ukončení stavebných prác, ihneď ako bude komunikácia pre našu zvozovú techniku prejazdná.

 

Celý článok
27.05.2016
ilustracny obrazok

Z dôvodu prebiehajúcich stavebných prác na Židovskej ulici, spoločnosť OLO a.s. umiestnila pre obyvateľov náhradné 1100 l zberné nádoby, aby bol do ukončenia prác zabezpečený odvoz zmesového komunálneho odpadu a triedeného odpadu zo stanovíšť. Prosíme obyvateľov, aby svoj odpad dočasne vkladali do 1100 l zberných nádob. Nádoby pri bytových domoch budú vyprázdnené po ukončení stavebných prác, ihneď ako bude komunikácia pre našu zvozovú techniku prejazdná.
Umiestnenie 1100 l zberných nádob:Oproti domu č. 21                                              

Celý článok
24.05.2016
ilustracny obrazok

Od 30.05.2016 (pondelok) bude prebiehať rekonštrukcia časti miestnej komunikácie Múzejná – úsek od ulice Tobrucká po Vajanského nábrežie.

Z tohto dôvodu bude uvedený úsek uzavretý pre dopravu a parkovanie.

Obchádzka bude zabezpečená po Tobruckej a Dobrovičovej ulici.  

Prosíme o trpezlivosť a rešpektovanie dočasného dopravného značenia.

Ďakujeme za pochopenie.

Celý článok
22.05.2016
ilustracny obrazok

Od pondelka 24.5.2016 začíname s celoplošnou opravou kamennej dlažby na Baštovej a následne i na Klariskej ulici. Predpokladaná dĺžka prác je od 24.5.2016 do 25.6.2016. Práce začnú rozoberaním dlažby v najužšej časti od Michalskej ulice, v cca 40 metrovom úseku. V tejto fáze bude prechod umožnený len chodcom, vozidlá nebudú mať umožnený prejazd.

Celý článok
20.05.2016
ilustracny obrazok

Národná transfúzna stanica SR v Bratislave v spolupráci s úradom mestskej časti Starého Mesta organizuje termín na odber krvi. Termín odberu je 17. júna  v čase od 8.00 do 11.00 hod v Staromestskej sieni.  Krv možno darovať aj konkrétnej osobe, na konkrétne účely. Nahlásiť sa možno u pani Bibiány Guldanovej: telefonicky +421259246397 alebo mailom bibiana.guldanova@staremesto.sk

 

Celý článok
19.05.2016
ilustracny obrazok

Mestská časť prostredníctvom svojho zmluvného partnera Staromestskej a.s. začína odstraňovať graffiti v Starom Meste. Začali sme na Základnej škole na Vazovovej ulici, kde je týmto spôsobom znehodnotená veľká časť budovy. Špeciálny prístroj na čistenie graffiti obsahuje nezávadné, nechemické granuláty, pomocou ktorých fasádu vyčistí bez toho aby ju poškodil, alebo do nej zasiahol. Samotný proces čistenia nie je fyzicky náročný, je však časovo pomerne zdĺhavý. Pokračovať plánujeme aj na iných objektoch v Starom Meste.
Na pamätnej tabuli Ivana Vazova si môžete pozrieť ako vyzerá povrch pred a po vyčistení.

Celý článok
18.05.2016
ilustracny obrazok

Záhon na Rázusovom nábreží je navrhnutý tak, aby na ňom neustálo niečo kvitlo, tomu sme prispôsobili aj údržbu. Radikálny rez urobíme vždy na jar, tak, aby sa nepoškodili na jar kvitnúce druhy. Jarný aspekt v záhone predstavujú cibuľoviny a už v januári kvitnúca Čemerica východná. Máme tu aj letničky kvitnúce po celý rok, oranžový Nechtík lekársky, červenú Šalviu, Sanvitáliu poliehavú, či Železník hybridný. Farebná koncepcia záhona vynikne najlepšie v lete a na jeseň. 
Podobným spôsobom je riešený aj záhon na Palackého ulici, ktorý sme vysadili trvalkami - Rebríčkom, Šalviou, Pakostom a Astrou. Na jeseň ho doplníme cibuľovinami. Na povrch záhona použijeme mulčovací materiál- štrk, ktorý spolu s použitím nenáročných druhov zníži náklady na ďalšiu údržbu.

Celý článok
13.05.2016
ilustracny obrazok

Na základe dendrologického posudku drevín, ktorý sme si dali vypracovať pre lokalitu Hviezdoslavovho námestia, ktorého cieľom bolo posúdenie ich celkového zdravotného stavu a 
stanovenie potrebných opatrení pre zabezpečenie prevádzkovej bezpečnosti stromov, pristupujeme od pondelka 16.5.2016 k orezu drevín v spomínanej lokalite. Ide o 160 ks stromov. Obyvateľov preto žiadame o pochopenie a trpezlivosť. Ďakujeme.
Foto: Marek Velček

Celý článok
09.05.2016
ilustracny obrazok

Na základe pokynu starostu mestskej časti Staré Mesto bude mestská časť každému daňovníkovi, ktorý  zaplatí alebo zaplatil za rok 2016 poplatok za psa, vydávať 1 rolku vreciek ( cca 300 ks vreciek) na psie exkrementy . Vrecká budú vydávané aj  dôchodcom a držiteľom ZŤP, ktorí sú oslobodení od poplatku.

Celý článok
09.05.2016
ilustracny obrazok

Najvyšší predstavitelia historických centrálnych mestských častí Viedne, Budapešti, Bratislavy, Prahy a Varšavy v sobotu 7.5.2016 v Budapešti podpísali Memorandum o porozumení, ktorým vyjadrili súhlas s posilnením vzájomnej spolupráce.

Ako informoval starosta bratislavského Starého Mesta Radoslav Števčík, spolupráca historických centier piatich stredoeurópskych hlavným miest sa dotýka rozvoja turizmu, výmeny skúseností z oblasti dopravy a infraštruktúry, zdieľanie skúseností v oblasti ochrany historických pamiatok, pestovania a rozširovania tradícií a pomoci pri kontakte obyvateľov a civilných organizácií.

Celý článok
09.05.2016
ilustracny obrazok

Prosíme občanov o pochopenie dočasných dopravných obmedzení, ktoré sú nevyhnutné počas rekonštrukcie povrchov ciest a chodníkov na Klariskej a Židovskej ulici.

Celý článok
09.05.2016
ilustracny obrazok

Od dnes 9.mája by si obyvatelia Starého Mesta mali v schránkach nájsť májové číslo Staromestských novín. V prípade, že sa tak nestalo, je potrebné spýtať sa svojho poštového doručovateľa na dôvod ich nedoručenia. Za pochopenie ďakujeme. Redakcia SN 

Celý článok
06.05.2016
ilustracny obrazok

Počas víkendu 7.-8.5.2016 sa bude vykonávať orez drevín na Palackého ulici. Tento výkon si vyžaduje určité dopravné obmedzenia. Od soboty 7.5. do nedele 8.5.2016 bude obmedzené parkovanie na vyhradených miestach z dôvodu bezpečnosti.

Celý článok
04.05.2016
ilustracny obrazok

Obľúbená akcia Kapitulské dvory, počas ktorej sú návštevníkom sprístupnené miesta v okolí jednej z najkrajších ulíc Bratislavy - na Kapitulskej ulici, v Baxovej veži, dome Albrechtovcov, dome Čárskych a v otvorených dvoroch cirkevných organizácií, či v súkromných dvoroch sa bude konať už o pár dní, v sobotu 7. mája 2016. Príďte na jarné Kapitulské dvory aj Vy a staňte sa podporovateľom ušlachtilej myšlienky, viac nawww.ozivenie-kapitulskej.sk.

Celý článok
04.05.2016
ilustracny obrazok

Staromestská knižnica pozýva všetkých, ktorí nechcú nechať svoj mozog zaháľať, aby sa prihlásili na jogging mozgu. Cvičenia na pamäť sa uskutočnia 19. 5. 2016 a 2. 6. 2016 od 10.00 do 11.30 hod. v umenovednej študovni v pobočke na Panenskej 1 pod vedením trénerky pamäti Mgr. Alexandry Palkovič

Je potrebné vopred sa prihlásiť na tel. čísle: 02/54411874 alebo e-mailom: sadlonova@starlib.sk.

Viac informácií na www.starlib.sk

Celý článok
03.05.2016
ilustracny obrazok

Na vlnách fantázie

Staromestská knižnica pozýva na výstavu obrazov Duklianskej umeleckej kolónie. Svoje abstrakcie predstavia Ivan Bíreš, Zoltan Csuta, Rutt Komarová, Ivan Manjesco, Alena Migátová, Olga Ristič, Michaela Špačková, Natalja Zalozna, Ludvík Zoltán, Barby Robles, Julius Ferlik a Marian Petrinec.

Výstava je verejnosti prístupná od 1. júna do 31. augusta 2016 v pobočke na Panenskej 1 v čase výpožičných hodín. 

Celý článok
03.05.2016
ilustracny obrazok

Zberné hniezdo na separovaný odpad na Svoradovej ulici bude zrušené, kvôli opakovanému vandalizmu. Niekto opakovane prehodil kontajner cez zábradlie dolu na Podjavorinskú ulicu, papiere a plasty tak boli porozhadzované po celom okolí. Keďže však výtržníci minulý týždeň prehodili kontajner so sklom aj na schody, po ktorých chodia aj malé deti, mestská časť sa rozhodla toto zberné miesto zrušiť. S súčasnosti hľadáme náhradnú lokalitu pre nové zberné hniezdo separovaného odpadu.

Celý článok
27.04.2016
ilustracny obrazok

Vážení občania, od 2. do 16. mája bude pre rekonštrukciu uzavretá južná časť Židovskej ulice. Možnosť prístupu objojsmerne bude cez Mikulášsku ulicu. Opravovať sa budú povrchy komunikácií do Zámockých schodov ku Kapucínskej po vyústenie Mikulášskej ulice. Za pochopenie ďakujeme.

Celý článok
27.04.2016
ilustracny obrazok

V nedeľu 1.mája pribudne na Hviezdoslavovom námestí vyzdobený máj. Starosta Radoslav Števčík vás srdečne pozýva na oživenie tejto tradície ale aj množstvo sprievodných podujatí. Stretneme sa v nedeľu o 14,00 hodine!

Celý článok
«« na začiatok « naspäť [ 1 / 84 ] ďalej » na koniec »»