Aktuality

Lokalita:

02.12.2016
ilustracny obrazok

Staromestskí inšpektori verejného poriadku od skorého rána mapujú škody po silnom vetre. Poškodené značky, polámané stromy... Budeme radi, ak nám dáte vedieť, kde treba odstrániť prípadné škody.

Celý článok
30.11.2016
ilustracny obrazok

Staromestská knižnica pozýva do pobočky na Karadžičovej 1 na výstavu netradičných blahoželaní výtvarníčky Ľubice Pribilovej. Výstava je prístupna verejnosti od 1. do 23. decembra 2016 v čase výpožičných hodín. Vstup je voľný.

Celý článok
29.11.2016
ilustracny obrazok

Starosta Starého Mesta pán Radoslav Števčík Vás srdečne pozýva na Vianočný koncert pre seniorov, ktorý bude 4.decembra o 17,00 hodine v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Účinkuje Alan Vizváry a The Ladies Ensemble.

Celý článok
28.11.2016
ilustracny obrazok

Staromestská knižnica získala v roku 2016 na projekt Oprava bočnej a zadnej steny a vstupného schodišťa a zábradlia budovy centrálnej knižnice na Blumentálskej 10/a dotáciu z Bratislavského samosprávneho kraja vo výške 5 000 eur. Vďaka finančnej podpore mestskej časti  Bratislava-Staré Mesto a dotácii Bratislavského samosprávneho kraja sa projekt podarilo úspešne ukončiť.

Celý článok
25.11.2016
ilustracny obrazok

Po revitalizácií Židovskej ulice a vytvorení pešej zóny sme zrekonštruovali aj schody spájajúce túto ulicu s historickým jadrom (Panská ulica – Rybné námestie). Opravili sme podstupnice reprofilačou maltou, doplnili chýbajúce kamenné nášľapné stupnice a náterom ošetrili bočný múrik, osadili madlo pre bezpečnosť všetkých vekových kategórií.

Celý článok
24.11.2016
ilustracny obrazok

Vážení obyvatelia, mestská časť obdržala informáciu od BVS, že vzhľadom na zriaďovanie novej vodovodnej prípojky na Šoltésovej ulici bude v tejto lokalite 30.11.2016 prerušená dodávka vody a to od 08.00 do 10.00.hod.

Celý článok
24.11.2016
ilustracny obrazok

V sychravom počasí poteší kúsok jari. Preto sme podporili iniciatívu samosprávy Nového Mesta a budeme Staromešťanom rozdávať tulipánové cibuľky, ktoré na jar skrášlia predzáhradky. Stretneme sa 27.novembra na Červenom kríži (pri ZŠ Mudroňova) od 10,30 do 12,00 hod alebo v Medickej záhrade od 15,00 do 16,30 hod.

Celý článok
24.11.2016
ilustracny obrazok

Už v nedeľu rozsvietime prvú sviečku na staromestskom adventnom venci na Hviezdoslavovom námestí. O 17.00 vystúpi na pódiu na vianočných trhoch Pavol Hammel a o 18.00 za účasti zboru Anky Repkovej prvú sviecu rozsvieti starosta Radoslav Števčík s arcibiskupom Stanislavom Zvolenským. Spoločnou modlitbou tak symbolicky zahájime obdobie pokoja a duchovnej prípravy na Vianoce.

Celý článok
23.11.2016
ilustracny obrazok

Ministerstvo kultúry potvrdilo rozhodnutie o vyhlásení Ekoiuventy za národnú kultúrnu pamiatku. Reagovalo tak na aktivity vlastníkov okolitých pozemkov, ktorí sa

v apríli tohto roku odvolali proti prvostupňovému rozhodnutiu Pamiatkového úradu. Ministerstvo kultúry ich námietkam nevyhovelo a pôvodný verdikt potvrdilo. „Rozhodnutie ministerstva vítame, vyhlásenie Ekoiuventy naše miestne zastupiteľstvo iniciovalo ešte v minulom roku, aby tak pomohlo záchrane tohto ikonického objektu,“ povedal v reakcii starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

Úplný text rozhodnutia Ministerstva kultúry si môžete prečítať aj na webe mestskej časti www.staremesto.sk v časti Úradná tabuľa. 

Celý článok
23.11.2016
ilustracny obrazok

V rámci programu rekonštrukcií a komplexných obnôv komunikácií v správe Starého Mesta sme opravili ďalšiu komunikáciu, časť Moskovskej ulice. Pri tejto rekonštrukcii sme využili ponuku BSK participovať na tomto programe, pomocou ich zdrojov a výrobných kapacít prostredníctvom vlastnej organizácie RCB a.s.
Rekonštrukcia riešila I. časť komunikácie, a to úsek medzi Poľnou a Strážnickou ulicou. Rekonštrukciu vozovky zabezpečovala spomínaná spoločnosť RCB a.s. prostredníctvom vysúťaženého dodávateľa EUROVIA a.s. v hodnote 60.000 eur a rekonštrukciu prechodov, vjazdu do garáží PZ a časti chodníkov mestská časť Staré Mesto v hodnote 30.000 eur. Aj v tomto prípade daná rekonštrukcia vozovky prebiehala formou podkladovej výmeny ako aj obrusnej vrstvy s použitím geomreží.
Pri rekonštrukcií časti chodníka a prechodov sme použili novú rozoberateľnú zámkovú dlažbu namiesto asfaltových povrchov.

Celý článok
23.11.2016
ilustracny obrazok

Ďakujeme všetkým aktívnym občanom, ktorí sa so svojimi podnetmi zapojili do verejnej diskusie o oživení verejných priestorov v zóne Južného predmestia. V debate dominovali najmä tri témy: redukcia dopravy, požiadavky na detské ihriská a zeleň. Všetky pripomienky budú zapracované do správy, ktorú pripravíme v spolupráci so združením PDCS a čoskoro ju zverejníme.

Celý článok
16.11.2016
ilustracny obrazok

Už tento piatok na Hviezdoslavovom námestí odštartujeme ďalší ročník Staromestských vianočných trhov. Nebude chýbať ponuka tradičných predvianočných pochúťok ani predaj drobných darčekov. Veríme, že nálada bude skvelá rovnako ako po minulé roky a že sa na námestí všetci stretneme.
Príďte s nami rozsvietiť vianočný stromček, už tento piatok, 18.11.2016 o 18.00. Nasledovať bude slávnostné otvorenie moderované herečkou Karin Haydu. V programe vystúpia divadelníci z Novej scény a herec a spevák Filip Tuma.

Celý článok
16.11.2016
ilustracny obrazok

V mestskej časti Bratislava – Staré Mesto funguje od 15. novembra zimný dispečing. V prípade zhoršenia počasia – sneženia a poklesu teploty pod bod mrazu – má Staré Mesto k dispozícii techniku a ľudí na údržbu ciest. Spoločnosť AII Technické služby má v podmienkach vysúťaženej zmluvnej spolupráce okrem iného aj fakt, že začať s odhŕňaním snehu musí najneskôr do dvoch hodín od začiatku sneženia.

Celý článok
16.11.2016
ilustracny obrazok

Staromestská knižnica ponúka pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva bezplatnú ročnú čitateľskú registráciu pre študentov – nových čitateľov.  

Kedy: dňa 18. novembra 2016

Kde: všetky pobočky Staromestskej knižnice

Viac informácií na www.starlib.sk

Celý článok
14.11.2016
ilustracny obrazok

Staromestská samospráva má v úmysle revitalizovať a skultivovať zónu tzv. Južného predmestia. Ide o priestory medzi severnou hranou Hviezdoslavovho námestia - Štúrovej a Gorkého ulice a Vajanského a Fajnorovho nábrežia. Zaujíma nás Váš názor, preto štartujeme participatívny proces. Vaše podnety môže vyjadriť v DISKUSII - OŽIVME VEREJNÉ PRIESTORY, ktorá bude 22.novembra o 17,00 hod v Café Berlinka (v budove SNG). Tešíme sa na vás.

Celý článok
14.11.2016
ilustracny obrazok

Druhý novembrový štvrtok navštívili  staromestskí seniori termálne kúpalisko vo Veľkom Mederi. Výlet organizovalo oddelenie sociálnych vecí  mestskej časti Bratislava-Staré Mesto. Staromešťania tak mali možnosť okúpať sa vo viacerých bazénoch (od hydromasážneho, rekreačného, perličkového až po plavecký bazén). Pre otužilcov bol pripravený bazén s 38 stupňovou teplotou a následne možná prechádzka v záhrade pri teplote 3℃. Celkovú pozitívnu atmosféru dotvárali aj okolité stánky so suvenírmi, či dobrým jedlom. Po trojhodinovej regenerácii tak seniori odchádzali domov unavení, no o to spokojnejší. 

Celý článok
10.11.2016
ilustracny obrazok

Podľa § 2 ods. 6 vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 308/2009 Z. z . o materskej škole v znení neskorších predpisov,  rešpektujúc záujem zákonných zástupcov detí, prerušujeme a obmedzujeme prevádzku materských škôl a školských jedální pri materských školách počas vianočných prázdnin nasledovne:

Celý článok
09.11.2016
ilustracny obrazok

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal pozýva občanov na verejnú diskusiu na tému parkovacia politika. Diskusia bude 14.novembra o 17,00 hod v Ateliéri Babylon na Námestí SNP 14. Ste srdečne vítaní.

Celý článok
08.11.2016
ilustracny obrazok

Navštívte nádherné Adventné trhy vo Viedni,  ktoré sú známe  po celej Európe.  Farebné adventné dekorácie, remeselné výrobky, krásna adventná výzdoba, veľkolepý vianočný stromček, vôňa vareného vínka a typické chutné jedlá sem lákajú každý rok tisíce návštevníkov. Adventné trhy vo Viedni navštívi ročne viac ako 3 milióny turistov. Neopakovateľná atmosféra, ktorú tu zažijete je dôvodom prečo sa sem ľudia stále vracajú.  Nenechajte si ujsť tento rok  najväčší a najznámejší adventný trh  v samotnom srdci Viedne a bude to pre Vás pravým adventným zážitkom.

Celý článok
07.11.2016
ilustracny obrazok

Na Hviezdoslavovom námestí už stojí 16 metrový a 1,5 tonový smrek modrý (strieborná jedlička), ktorý nám venovala rodina Gazdíkových z Kráľovej pri Senci, za čo im srdečne ďakujeme. Strom rozsvietime 18. novembra o 18 hodine, v deň, kedy začnú Staromestské vianočné trhy. Najkrajšie sviatky v roku sa blížia a k nim neodmysliteľne patrí aj stretnutie s rodinou, priateľmi a známymi. Budeme sa tešiť na stretnutie s Vami možno práve na tomto námestí.

Celý článok
«« na začiatok « naspäť [ 1 / 90 ] ďalej » na koniec »»