Tlačové správy

26.01.2015
Staré Mesto má dvoch zástupcov starostu

Starosta mestskej časť Bratislava-Staré Mesto bude mať dvoch zástupcov. Starosta Radoslav Števčík do funkcií vicestarostov vymenoval poslanca Ing. arch Ľubomíra Boháč a poslankyňa Ing. Janu Špankovú.

„Využil som svoje zákonné právo a vybral som spomedzi poslancov miestneho zastupiteľstva dvoch, ktorí majú potrebné odborné a ľudské predpoklady a dostatočné životné skúsenosti, aby zvládli prácu vicestarostov. Keďže pôjde o mojich najbližších spolupracovníkov, vyberal som takých, ktorí majú moju plnú dôveru,“ uviedol starosta Radoslav Števčík.

„Ako nezávislý starosta nie som viazaný žiadnymi predvolebnými a koaličnými dohodami, preto som si mohol vybrať vicestarostov bez ohľadu na želania a odporúčania politických strán zastúpených v miestnom zastupiteľstve,“ dodal Števčík. S poslancami miestneho zastupiteľstva chce starosta spolupracovať na odbornej úrovni, a nie straníckej príslušnosti 

21.11.2014
Staromestské vianočné trhy otvoril rekord s 2222 prskavkami

Podarilo sa prekonať minuloročný rekord! Mestská časť Staré Mesto dnes, 21. novembra 2014, slávnostne otvorila Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí. V rámci otvorenia sa uskutočnil aj pokus o prekonanie minuloročného rekordu v počte zapálených prskaviek. Tento rok sa ich podarilo naraz zapáliť 2222.

Vlani sa mestská časť Staré Mesto zapísala do Slovenskej knihy rekordov s počtom 2000 rozžiarených prskaviek. Tento rok sa podarilo vlaňajší rekord prekonať s počtom 2222 prskaviek. Na slávnostnom otvorení sa rozžiaril aj vianočný stromček, otvorené je aj klzisko na Hviezdoslavovom námestí.

„Prichádza posledný mesiac v roku a s ním aj obdobie adventu, ktoré je najmä obdobím pokoja a stretnutí s našimi najbližšími. Verím, že tradície akými sú Staromestské vianočné trhy, klzisko či prskavkový rekord budú pokračovať a ďalej sa rozvíjať,“ uviedla starostka Starého Mesta Táňa Rosová.

Otvorené je aj klzisko na Hviezdoslavovom námestí. Korčuľovať sa tu môžete denne od 10.00 do 22.00.

Tento rok je pripravených 14 stánkov s občerstvením, kde návštevníci nájdu najmä klasické vianočné pochúťky ako cigánska, lokše, placky, varené víno či punč. 30 stánkov ponúka vianočné suveníry a darčeky. Súčasťou je aj remeselná ulička s tradičnými výrobkami.

20.11.2014
Otvorenie Staromestských vianočných trhov s prskavkovým rekordom aj koncertom

Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí štartujú už zajtra, 21. novembra 2014 a potrvajú do 23. decembra. Už tretí raz sa na slávnostnom otvorení pokúsime o prekonanie rekordu v počte zapálených prskaviek, vlani sa ich podarilo rozžiariť naraz 2000. Ani tento rok nebude na Hviezdoslavovom námestí chýbať klzisko a vianočný stromček. Slávnostné otvorenie sa začína o 18.00, nasledovať bude koncert A. Zimányi a Band.

 

K predvianočnému času už neodmysliteľne patria aj Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí. Tento rok tu bude pripravených 14 stánkov s občerstvením, kde návštevníci nájdu najmä klasické vianočné pochúťky ako cigánska, lokše, placky, varené víno či punč. 30 stánkov ponúkne vianočné suveníry a darčeky. Súčasťou bude aj remeselná ulička s tradičnými výrobkami.

 

Ani tento rok nebudú chýbať novinky. Atrakciou bude napríklad ukážka tradičného slovenského gazdovstva a rodiny v čase Vianoc, chýbať nebudú ani živé zvieratká. Tento rok dostane na Staromestských vianočných trhoch väčší priestor charita. Jeden stánok bude špeciálne vyčlenený pre charitatívne organizácie, pričom každý deň tu dostane priestor jedna z nich a výťažok poputuje na dobročinné účely. Budú to napríklad  Úsmev ako dar, Nadácia na výskum rakoviny, Klub detskej nádeje a mnohé ďalšie. Návštevníkom Staromestských vianočných trhov budú k dispozícií aj zrekonštruované verejné toalety na Námestí Eugena Suchoňa, ktoré budú počas trvania trhov otvorené od 10.00 do 22.00.

 

Staromestské vianočné trhy slávnostne otvoríme zajtra, v piatok 21. novembra o 18.00 pokusom o prekonanie prskavkového rekordu. Taktiež sa otvoria brány klziska a rozžiari sa vianočný stromček.

13.11.2014
Príďte si pripomenúť 17. november na Hviezdoslavovo námestie

 

Vystúpenia mnohých hudobníkov, zaujímavé diskusie, ale aj symbolické štrnganie kľúčmi – to a mnoho ďalšieho vás čaká v pondelok, 17. novembra, od 16.00 na staromestskom Hviezdoslavovom námestí. Krištáľové krídlo a mestská časť Bratislava-Staré Mesto vás pozývajú na hudobno-diskusný program „Sme my národ holubičí?“, ktorý sa bude konať pri príležitosti 25. výročia Nežnej revolúcie.

 

Akcia na Hviezdoslavovom námestí vznikla ako reakcia na zrušený koncert na Zimnom štadióne. Podarilo sa ju zorganizovať počas niekoľkých dní. Svoju účasť potvrdili mnohí z tých, ktorí zohrávali dôležitú úlohu počas Nežnej revolúcie pred 25 rokmi.

Podujatie bude moderovať Rastislav Piško, vystúpia: Peter Bič Projekt, Robo Opatovský, Filip Tůma, Martin Madej, Metalinda, Adriena Bartošová, Zuzana Haasová, Martin Valihora a mnohí ďalší. Divákom sa prihovorí aj Anton Srholec.

Okrem koncertu a vystúpení slovenských umelcov sa bude na Hviezdoslavovom námestí hovoriť na témy – prínos Nežnej revolúcie po 25 rokoch; ako mladí ľudia vnímajú vývoj demokratickej spoločnosti na Slovensku a čo očakávajú od smerovania našej krajiny. 

«« na začiatok « naspäť [ 1 / 40 ] ďalej » na koniec »»