Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku

Zichyho palác bol vybudovaný v rokoch 1770-80 na mieste troch stredovekých domov na rohu bývalej Jiráskovej a Prepoštskej ulice v štýle  bratislavského  barokového klasicizmus s architektonickými prvkami v štýle Ľudovíta XVl. a prešiel viacerými a stavebnými úpravami.

Rozhodnutím predstaviteľov hlavného mesta Slovenska Bratislavy sa v r. 1980-89 vykonala obnova a rekonštrukcia objektu so zámerom autorov vrátiť mu palácový ráz. Tak vznikol Dom občianskych obradov s cieľom jeho využitia aj pre iné kultúrne a spoločenské aktivity. Pre svoju výhodnú polohu – stred Starého Mesta – i účelové priestory pre kultúru bol okrem občianskych obradov (sobáše, uvítania detí do života, významné životné jubileá) prispôsobený aj na kultúrne aktivity. Vytvorilo sa z neho Miestne kultúrne centrum.

V obradnej miestnosti, hudobnej sále a klubovni sa konajú hudobné akcie, kultúrno-spoločenské, výstavné, prednáškové a iné podujatia.

Súčasťou budovy je priestor hudobného salónu, obradná sieň, klubovňa, ateliér, galéria aj nádvorie. V letných mesiacoch nádvorie ožíva kultúrnymi podujatiami.

V Zichyho paláci má sídlo aj:

  • Staromestská galéria Zichy
Preskočiť na obsah