Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto rozhodla o vytvorení Miestneho kultúrneho centra 4. apríla 1991. Budova sa stavala plných 8 rokov a experimentálne sa myslelo na prepojenie nájomníkov a kultúrneho centra s čitárňou, klubovými priestormi atď. Čas preveril reálne predstavy, a tak sa po niekoľkých úpravách podarilo vyprofilovať zariadenie do dnešnej podoby.

Staromestské kultúrne centrum Š14 je priestorom pre komunitné, vzdelávacie, tvorivé a pohybové aktivity. Deťom je určený dramatický krúžok a baletné štúdio. Tanečné sály na prízemí sú ideálne na pohybové aktivity, rôzne druhy tancov a cvičení pre seniorov. Foyer sa využíva na výstavy, učebne na poschodí na vzdelávanie, komunitné stretnutia a tvorivé dielne. V centre sídli Ticho a spol., ktoré je divadlom, platformou nezávislých divadiel a priestorom pre iné umelecké druhy.

V Staromestskom kultúrnom centre Š14 pôsobí aj divadlo a vokálne a divadelné štúdio pre deti i dospelých Omnibus, Ľahostajňa – združenie amatérskych umelcov a ochotnícke divadlo Atrapa. V priestore sa nachádza divadelná sála, malá a veľká baletná sála, kancelárie, učebne, šatne a zázemie.

Preskočiť na obsah