Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

Rekonštrukcia Konventnej ulice

Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku

Koordinácia prác aj so Starým evanjelickým lýceom priniesla ovocie a zmena je skutočne obrovská. Významná rekonštrukcia sa uskutočnila vo východnej časti Konventnej ulice.

V priestore, kde pred ča- som chaoticky parkovali autá alebo prechádzali popred Staré evanjelic- ké lýceum, aby vyústili na Staromestskú ulicu, vznikol príjemný verejný priestor. Nová kamenná dlažba je materiálovo členená podľa historickej stopy zástavby Konventnej ulice, ktorá
tu bola až do roku 1970. Pôvodnú stopu zástavby, ktorá bola nielen v tejto časti mesta odstránená v súvislosti s výstavbou Mosta SNP, pripomína aj rozhranie kamennej dlaž- by a zelenej plochy.

Táto stopa tu bola prenesená z historickej mapy mesta z konca 19. storočia a budú ju pripomínať aj informačné tabule s historickými fotografiami, ktoré umožnia konfrontáciu vzhľadu ulice v predvojnovom období a v súčasnosti. Nový priestor Konventnej ulice bude ešte doplnený bratislavským mestským mobiliárom – budú tu osadené lavičky, smetné koše a stojany na bicykle a v budúcnosti aj hracie prvky obdobné tým, aké poznáme z Hurbanovho námestia.

Vysadili sme aj nové stromy, ktoré v lete poskytnú príjemné útočisko a zároveň budú eliminovať nepriaznivý vplyv hlučného prostredia.

Ešte pred samotnou realizáciou povrchov sa k rekonštrukčným prácam pripojila aj Bratislavská vodárenská spoločnosť. Tá využila rekonštrukciu Konventnej na výmenu a modernizáciu vodárenskej aj kanalizačnej infraštruktúry pod povrchom ulice, vďaka čomu sa výrazne zvýšila kvalita bývania v lokalite. Menšie úpravy realizovala aj spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel - distribúcia, ktorá vymenila lokálnu plynovú infraštruktúru.

Ide o druhú časť veľkého projektu Starého Mesta – revitalizácie rozsiahlej zóny Panenská a okolie. Projekt bol vypracovaný na základe rozsiahlej participácie s obyvateľmi tejto lokality a aktérmi v území.

Preskočiť na obsah