Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku

Som rezident, ako zaparkujem v rámci zóny SM1 Hlavná stanica-Blumentál a zóny SM0 Centrum-Panenská?

Zóna SM1 Hlavná stanica-Blumentál a zóna SM0 Centrum-Panenská spadajú do celomestského parkovacieho systému PAAS. Parkovanie tu prevádzkuje mesto Bratislava podľa jednotných pravidiel parkovania, ktoré sa postupne zavedú do celej Bratislavy. 

Rezidenti tu parkujú s platnou parkovacou kartou PAAS. Získate ju za 39 eur na rok. 

Kde získam kartu PAAS?

Ako prvý krok je potrebné zaregistrovať sa do informačného systému ParkDots. Vyplňte váš email, zvoľte si heslo a na email vám príde žiadosť o potvrdenie registrácie. Po kliknutí na potvrdenie registrácie pokračujete priamo vo vypĺňaní žiadosti o parkovaciu kartu, vypíšete osobné údaje a zvolíte si typ parkovacej karty, o ktorú máte záujem.  

Môžete tiež navštíviť klientske centrá PAAS:

  • Magistrát mesta Bratislavy, Primaciálne námestie č. 1.
  • Miestny úrad Staré Mesto, Vajanského nábrežie č. 3.
  • Informácie o ďalších klientskych miestach PAAS nájdete tu: https://paas.sk/

Aké sú podmienky na vydanie rezidentskej karty?

  • trvalý pobyt v Starom Meste
  • vzťah k vozidlu (vlastníctvo, evidované na živnosť, užívanie vozidla zamestnávateľa nasúkromné účely, leasingová zmluva, užívanie motorové vozidla právnickej osoby, ktorej ste členom)

 

Ako to je s autami z požičovne?

Ak vlastníte vozidlo a máte naň vytvorenú rezidentskú kartu, ale chcete dočasne využívať iné auto, tak ste oprávnený požiadať o dočasnú zmenu evidenčného čísla vozidla priradeného k parkovacej karte. Takúto zmenu je možné bez udania dôvodu realizovať maximálne štyrikrát ročne v celkovej dĺžke 21 dní. Pri zmene na dlhšie obdobie je nutné preukázať dôvod a vzťah k náhradnému vozidlu.

Stačí mi na parkovanie v rámci PAAS moja rezidentská parkovacia nálepka mestskej časti Staré Mesto, ktorú som si kúpil?

Nie! V týchto zónach sa dá parkovať len s platnou parkovacou kartou PAAS. Ak v súčasnosti parkujete na uliciach, ktoré reguluje mestská časť Staré Mesto (napríklad Panenská) a máte zakúpenú parkovaciu nálepku mestskej časti, môžete si ju ponechať a parkovať v častiach mesta, ktoré zatiaľ nie sú regulované v systéme regulovaného parkovania PAAS a bude na nich naďalej platiť regulácia mestskej časti do doby, kým neprejdú pod celomestskú reguláciu PAAS. 

Mapa schválených PAAS zón (dnes zavedené SM0 a SM1):

PAAS_zóny_Bratislava-Staré_Mesto_page-0001

Preskočiť na obsah