Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

Vjazd a zotrvanie vozidla v historickom centre

Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku

Ako mám postupovať, ak sa potrebujem dostať autom do historického centra?

Vjazd auta a jeho zotrvanie v historickej časti mesta upravujú dva dokumenty – VZN č. 8/2023 z 12. decembra 2023 o miestnej dani za vjazd a zotrvanie motorového vozidla v historickej časti mesta na území mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a Rozhodnutie č. 3/2024 starostu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto z 03.01.2024 o organizačno-technickom zabezpečení vydávania povolenia k vjazdu motorového vozidla do pešej zóny. 

Za povolenie vjazdu do historického centra Starého Mesta sa platí daň, ktorá je odstupňovaná podľa vzťahu žiadateľa. Napríklad vlastník nehnuteľnosti v tejto časti mesta zaplatí za rok 10 eur, ale daň môže dosiahnuť až výšku 6 000 eur pre podnikateľov.

O vjazd treba požiadať vyplnením tlačiva: Žiadosť o vydanie povolenia k vjazdu motorového vozidla do pešej zóny mestskej časti Bratislava-Staré Mesto. 

Na úrade takisto treba nahlásiť Náležitosti oznámenia vzniku/zániku daňovej povinnosti za vjazd a zotrvanie motorového vozidla v historickej časti mesta.

Súbory na stiahnutie

Dátum Názov Formát Veľkosť
Dátum: Súbor: Rozhodnutie č. 3/2024 starostu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto z 03.01.2024 o organizačno-technickom zabezpečení vydávania povolenia k vjazdu motorového vozidla do pešej zóny Formát: pdf Veľkosť: 156,5 kB
Rozhodnutie č. 3/2024 starostu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto z 03.01.2024 o organizačno-technickom zabezpečení vydávania povolenia k vjazdu motorového vozidla do pešej zóny
Preskočiť na obsah