Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

Rekonštrukcia školského dvora na ZŠ Milana Hodžu

Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku

Nový školský dvor pre všetkých! Staromestská základná škola na Palisádach sa dočkala kompletnej rekonštrukcie športovísk

Žiaci a žiačky prvého stupňa Základnej školy Milana Hodžu na Podjavorinskej ulici sa tešia z novovybudovaných športových plôch v okolí školy. Priestory v zadnej časti areálu a z bočnej strany budovy prešli výraznou zmenou. Mestská časť tiež realizovala dlhodobo potrebnú sanáciu a špeciálne odvodnenie celého oporného múru svahu, v ktorom sa škola nachádza. Celková plocha rekonštruovaného areálu má 640 metrov štvorcových.

Časť obvodového múru a pozostatkov zničeného schodiska bola premenená na príjemné exteriérové sedenie. To škole umožní za pekného počasia presunúť viaceré hodiny na dvor. A samozrejme sedenie bude slúžiť aj ako tribúna pre fanúšikov všetkých športovkýň a športovcov.

Vedenie školy čakalo na rekonštrukciu tohto školského roka naozaj dlho. Som preto veľmi rád, že príprava realizácie tejto investičnej akcie sa začala prakticky hneď po mojom príchode do úradu. Na tento projekt sa nám podarilo získať aj externé finančné zdroje dotáciu hlavného mesta vo výške 41-tisíc eur,” hovorí Matej Vagač, starosta Starého Mesta. Celková výška investície do rekonštrukcie školského dvora ZŠ Milana Hodžu sa pohybuje na úrovni 350-tisíc eur.  

Na ploche 580 metrov štvorcových vznikli tri variabilné športoviská – volejbalové, hádzanárske a futbalové ihrisko. Tieto športy sa v rámci telesnej výchovy vyučujú na prvom stupni najintenzívnejšie. Špeciálny športový povrch EPDM je mierne odpružený –  spĺňa vysoké kritéria bezpečnosti a funkčnosti a zároveň aj, pri dobrej životnosti, nie je veľmi náročný na údržbu. Nakoľko je budova školy chránenou kultúrnou pamiatkou, voľba farby povrchu musela prejsť schvaľovacím procesom odborníkov na Krajskom pamiatkovom úrade.  Určili, že povrch bude zelenej farby.  

Aj pri budovaní exteriérového sedenia sa kládol dôraz na jednoduchú údržbu, životnosť a funkčnosť. Nové kaskádové sedenie, ktoré poslúži ako tribúna počas športových podujatí, ale aj ako exteriérová trieda, je príjemným spestrením celého okolia školy. Učitelia sa možnosti učenia na čerstvom vzduchu veľmi tešia,” dodáva Etela Hessová, riaditeľka ZŠ Milana Hodžu. 

Popri stavebných prácach na školskom dvore sa vybudovali aj toalety na prízemí školy, kde dlhé roky personálu školy chýbali. Investičný dlh, ktorý nás čakal v našich školách a škôlkach, je obrovský. Naozaj máme čo doháňať. Toto leto sme zrekonštruovali všetky hygienické zariadenia na ZŠ Hlboká cesta, stavebné práce pokračujú aj na nadstavbe a školskom dvore ZŠ Dubová a v neposlednom rade sme vytvorili novú triedu a učebňu na ZŠ Vazovova,” dodáva Matej Vagač k štyrom zo siedmich škôl v správe mestskej časti. 

Bratislavské Staré Mesto ešte na jar otvorilo všetky svoje školské dvory verejnosti. Vzniklo tak sedem nových športovísk, ktoré môžu športovkyne, športovci, ale aj komunity a seniori využívať v poobedných a večerných hodinách. Otvorené sú aj počas víkendov.

Galéria: Školský dvor na ZŠ Milana Hodžu - rekonštrukcia

Preskočiť na obsah