Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

Distribuujeme BTI tablety proti komárom

Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku
Dátum:
Distribuujeme BTI tablety proti komárom

Komáre! Cítite to leto vo vzduchu? Festivaly, pikniky, dovolenky a do toho všetkého komáre!  Nenechajte si skaziť krásne letné večery vonku bzukotom a štípancami od tohto sajúceho hmyzu. Mesto Bratislava je už dlhšie v strehu. Zvládli už viac ako 2300 monitoringov a 75 zásahov v liahniskách komárov. Zasahujú larvicídom BTI pomocou chrbtových chrličov, z člnov, či z dronov naprieč celou Bratislavou...

ALE! Komáre sa liahnu často aj na dvoroch a záhradkách. Aj na to sme pripravení! Príďte si na recepciu na Vajanského 3, počas otváracích hodín Klientskeho centra vyzdvihnúť balík 10 BTI tabliet a ochráňme sa spoločne od toho, aby nám celé leto pili krv! (Realita je taká, že jedna samička vám aj do malých nádobiek s vodou môže za krátku chvíľku naklásť až 200 vajíčok. Počas teplých dní sa voda v malých nádobách rýchlo zohreje a larvy sa o to rýchlejšie vyvinú na dospelé komáre.)

KEDY A AKO POUŽIŤ TABLETY BTI?

V prípade, že sa larvy komárov objavia vo vašom:

  • nezarybnenom záhradnom jazierku (v zarybnenom jazierku sa totiž o larvy postarajú práve ryby),
  • väčšej nádržke s vodou,
  • alebo sude s vodou,

Môžete aj tento rok použiť účinné tablety larvicídu BTI, aby sa vám toto leto nestal komár sudový osudovým. Jedna tableta vystačí na 50 litrov vody a do 24 hodín zničí až 100 % lariev komárov v liahnisku, pričom ničí aj invázne druhy ako napríklad komár tigrí. Nemusíte mať pritom obavy o ostatné organizmy, pretože larvicíd BTI je selektívny, efektívne ničí larvy komárov, no pre ostatné živočíchy a rastliny je neškodný.

Preskočiť na obsah