Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

Online stretnutie k predstaveniu zmien v organizácii dopravy

Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku
Dátum:
Online stretnutie k predstaveniu zmien v organizácii dopravy
Milé Staromešťanky, milí Staromešťania,
srdečne vás pozývame na online stretnutie k predstaveniu zmien v organizácii dopravy na Panenskej ulici a v jej okolí - Pilárikova, Zochova, Kozia, Konventná, Podjavorinskej, Štetinova, Svoradova, Palisády a Zámocká - ktoré sa uskutoční v utorok 21.5. o 17:00. Link na pripojenie bude dostupný na www.paas.sk/stare-mesto.

Minulý rok sme v tejto oblasti v spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto spustili zónu regulovaného parkovania PAAS, v tomto roku pripravujeme jej vylepšenie vo forme nového vodorovného dopravného značenia a ďalších zmien v organizácii dopravy. Nadväzujeme tým aj na viackrát prerokovávanú štúdiu redizajnu dotknutých ulíc organizovanú mestskou časťou Staré Mesto.
 
Aké zmeny pripravujeme?
Nový projekt organizácie dopravy navrhuje, kde a akým spôsobom budú v tejto lokalite vyznačené parkovacie miesta ako aj miesta pre krátkodobé zastavenie (tzv. cikcak čiary, napríklad pri ZŠ a MŠ Milana Hodžu). Okrem čo najlepšej organizácie parkovania myslíme aj na chodcov a v niektorých lokalitách navrhujeme uvoľnenie chodníkov, ktoré majú dnes často nedostatočnú šírku. Takisto chceme zvýšiť bezpečnosť chodcov ukľudnením celej zóny - v zóne navrhujeme najvyššiu povolenú rýchlosť 30 km/h, zväčšujeme priestor pre chodcov pri niektorých priechodoch či otočenie smeru jazdy v niektorých úsekoch s cieľom znížiť tranzit vozidiel nerezidentov a zvýšiť tak bezpečnosť a komfort pre obyvateľov lokality.
 
Tieto a ďalšie zmeny nájdete v návrhu projektu organizácie dopravy na adrese www.paas.sk/stare-mesto a vaše pripomienky a podnety k navrhovaným zmenám nám môžete posielať do 28.5.2024 na adresu pripomienky@paas.sk
 
Zároveň by sme vám pripravované zmeny radi bližšie predstavili na online stretnutí, kde bude samozrejme priestor aj na vaše otázky, ktoré radi zodpovieme aj s kolegami z mestskej časti Staré Mesto.
 
Tešíme sa na stretnutie s vami. 
Preskočiť na obsah