Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

Od 10.6. spúšťame automatizované pilomaty

Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku
Dátum:
Od 10.6. spúšťame automatizované pilomaty

Pozor, systém vjazdov do pešej zóny historického centra sa zmení!

Od 10. júna vstupujeme do ostrej prevádzky a do historického centra sa bez povolenia už nikto nedostane. Nový inteligentný systém regulácie vjazdov do pešej zóny je hotový, nasadené a odskúšané sú aj nové pilomaty, kamery, LED obrazovky, semafory a testujeme aj elektronický systém. 

Nový systém vjazdov do pešej zóny pomôže mestskej časti získať jasné dáta a kontrolu nad tým, aby do historického centra jazdil iba nevyhnutný počet aut. Elektronický systém bude ovládať semafory, kamery na rozpoznávanie EČV, náhľadové kamery, výsuvné hydraulické stĺpiky a informačné LED tabule.

Jednoduchý online systém žiadostí o vstup do historického centra spustíme počas letných mesiacov, budeme vás o tom včas informovať.

Čo to pre Vás znamená?

  • Vozidlá s povolením
    • Ak ste si na Miestnom úrade Bratislava-Staré Mesto vybavili povolenie na vjazd do pešej zóny, pilomat sa Vám automaticky spustí a vjazd vám bude umožnený.
  • Vozidlá bez povolenia
    • Ak pre Vaše vozidlo nemáte platné povolenie, pilomaty sa nespustia a nebude Vám umožnený vjazd do pešej zóny historického centra. Prosím, vybavte si v dostatočnom predstihu povolenie.
  • Ako získať povolenie?
    • Aby ste si zabezpečili potrebné povolenie, navštívte prosím Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Staré Mesto, kde môžete o povolenie na vjazd zažiadať. Informácie o podmienkach a potrebných dokumentoch nájdete na www.staremesto.sk/vjazdsm

Projekt podporilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR z Plánu obnovy a odolnosti SR, ďakujeme.

Ďakujeme za Vaše pochopenie a spoluprácu.
Mestská časť Bratislava-Staré Mesto

Preskočiť na obsah