Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

Letná čitáreň Medická záhrada je otvorená

Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku
Dátum: Autor: Lenka Čechvalová
Letná čitáreň Medická záhrada je otvorená

Užite si leto v príjemnom prostredí Medickej záhrady – obľúbená Letná čitáreň odštartovala svoju 19. sezónu.

Letná čitáreň bude otvorená do 31. augusta, v pracovné dni od 10.00 do 18.00 a v sobotu od 10.00 do 14.00. V ponuke nájdete takmer 80 titulov slovenských aj cudzojazyčných časopisov
V knižnom domčeku si vyberiete z kníh, ktoré dostali druhú šancu – ak vás niektoré z nich zaujmú, môžete si ich nechať. Prispieť knihami môžete aj vy. Dostupné bude aj WiFi-pripojenie.

Čaká pestrý kultúrny program pre všetky vekové kategórie. Cyklus Čítanie v tráve vám sprostredkuje stretnutia so slovenskými autormi – Soňou Otajovičovou, Vandou Rozenbergovou, laureátkou na cenu Anasoft litera 2024 a Jánom Púčekom. Nebude chýbať ani hudobno-poetické pásmo s gitaristkou Evou Golovkovou a hercom Petrom Weincillerom.
Obľúbený cyklus Rozprávanie o Bratislave vás zavedie do starého Prešporka. S Monikou Štefunkovou spoznáte tradičné trhy a prvé obchodné domy, Ján Vyhnánek predstaví pôvodné hotely a hostince, Julia Itin a Štefan Cipár odhalia skryté dlažby a obklady.
Pre seniorov, ktorých trápi mobilný telefón sú určené konzultácie, na ktorých im skúsení lektori pomôžu a poradia.

Deň starých rodičov a seniorov môžete s rodinou osláviť na medzigeneračnom podujatí SPOLU a NAPLNO, ktorý každoročne organizuje Kreatívny Klub Luna.
Knižné chuťovky za výhodnú cenu objavíte na burze kníh, vaše spotrebiteľské práva súvisiace s dovolenkovaním vám ozrejmia odborníci z Európskeho spotrebiteľského centra v SR, s fotografom Petrom Dvořákom navštívite Južnú Afriku, nebude chýbať ani filmové premietanie. Spoznáte príbeh staviteľskej rodiny Zacharovcov aj kultúru rôznych krajín so združením Mareena.

Najmenší návštevníci sa môžu tešiť na obľúbené divadelné predstavenia, ktoré vznikli na motívy rozprávkových kníh, tvorivé dielničky s RC Prešporkovo, zážitkové čítania, burzy knižiek a hračiek alebo premietanie animovaných filmov.

Čo vás čaká najbližšie?

18. 6. o 17.00 – Náhradná dcéra
Čítanie v tráve so Soňou Otajovičovou. Moderuje Ivana Zacharová. Kniha rozpráva o hľadaní rodiny, koreňov aj zázemia v nestabilnom a večne sa meniacom svete. V spolupráci s vydavateľstvom SLOVART. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

20. 6. od 10.00 do 13.00 – Mobilné technológie pre seniorov
Konzultácie k práci s mobilným telefónom. Projekt digitálneho vzdelávania pre seniorov a jeho výsledok podporil SK-NIC.

22. 6. od 10.00 do 12.00 – WhatsApp
Workshop pre seniorov. V spolupráci s Digitálnou koalíciou. Podujatie je súčasťou Víkendu Starého Mesta.

22. 6. od 14.00 do 17.00 – Burza kníh
Knižné chuťovky za výhodnú cenu. Podujatie je súčasťou Víkendu Starého Mesta.

Tešíme sa na vás.

Vaša Staromestská knižnica

Preskočiť na obsah