Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

Pýtate sa, kam ísť v prvý týždeň letných prázdnin? No predsa do Letnej čitárne Medická záhrada!

Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku
Dátum: Autor: Dominika Horváthová
Pýtate sa, kam ísť v prvý týždeň letných prázdnin? No predsa do Letnej čitárne Medická záhrada!

Milí čitatelia a milé čitateľky! Je to tu, oddychový júl započal. A kde je najlepšie ho stráviť? Napríklad v príjemnom prostredí obľúbenej bratislavskej záhrady. Tento týždeň sme si pre vás pripravili v knižničnom programovom okienku hneď niekoľko zaujímavých podujatí. Tak si poďme postupne predstaviť jedno po druhom, pretože Medická volá!

2. 7. o 17.00 – Putovanie po hoteloch a hostincoch starej Bratislavy

Bratislava je čarovné miesto s bohatou históriou. Avšak poznáme rôznorodé zákutia nášho hlavného mesta dostatočne dobre? 

Spoznajme známe, ale i menej známe hotely a hostince z bratislavskej minulosti. Ukážeme si, kde sa nachádzali, a čo sa na ich mieste nachádza v súčasnosti. Napríklad, premýšľali ste už nad tým, kde bol postavený prvý bratislavský kabaret, alebo naopak, kde sa v Bratislave uskutočnilo prvé kinematografické premietanie

Touto cestou vás bude sprevádzať Ján Vyhnánek. Prednáška bude doplnená bohatým obrazovým materiálom.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

3. 7. o 16.00 – Kvak a Čľup – Stratený gombík

Poznáte Divadlo Ratataj alebo putovný príbeh Arnolda Lobela o dvoch nerozlučných žabích priateľoch Kvak a Čľup? Ak nie, už v túto stredu môžete! 

V okamihu, kedy Čľup stráca svoj nový gombík, dostáva sa do ohrozenia ich priateľstvo. Pre Čľupa je v tej chvíli dôležitejší stratený gombík ako priateľstvo s Kvakom. Avšak dobrý priateľ, žabiak Kvak, sa rozhodne vydať na cestu a svojmu priateľovi stratený gombík nájsť. Kvak pri hľadaní strateného gombíka stretáva rôzne zvieratá, ktoré majú problém a za pomoc ponúkajú Kvakovi gombík, ktorý hľadá. Kvak pomáha zvieratám. Gombík, ktorý za pomoc od zvierat dostáva, však nie je ten, ktorý hľadá. Gombík nenachádza, no počas cesty nachádza a nadobúda nové priateľstvá a skúseností.

Rozprávkovo poučná a humorná divadelná putovačka s pesničkami o dvoch nerozlučných kamarátoch. Účinkuje Divadlo Ratataj, od 4 rokov.

4. 7. od 10.00 do 13.00 – Mobilné technológie pre seniorov

Používate svoj smartfón len na bežné telefonovanie, ale chceli by ste ho využívať aj na ďalšie zmysluplné aktivity? Naši lektori a lektorky vám pomôžu s nastaveniami, aktualizáciami, zálohovaním fotografií alebo vašimi obľúbenými aplikáciami. Mobilné technológie už viac nemusia byť pekelnými technologickými strašiakmi! 

Projekt digitálneho vzdelávania pre seniorov a jeho výsledok podporil SK-NIC.

Na záver máme pre vás ešte tri dôležité informácie, milí čitatelia a milé čitateľky. Nezabúdajte, že počas letných mesiacov (od 1. júla do 31. augusta) budú naše pobočky otvorené v letnom režime:

Pondelok, streda: 12.00 – 18.00

Utorok, štvrtok: 8.00 – 15.00

Piatok: 8.00 – 12.30

Letná čitáreň v pracovné dni od 10.00 do 18.00 a v sobotu od 10.00 do 14.00.

Navštíviť nás môžete aj na Gaštanovej 1 a Záhrebskej 8, pretože sme slávnostne otvorili už obe novozrekonštruované pobočky!

Srdečne vás pozývame a tešíme sa na vašu návštevu.

Tím Staromestskej knižnice

Preskočiť na obsah