Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

Letná čitáreň Medická záhrada volá!

Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku
Dátum: Autor: Dominika Horváthová
Letná čitáreň Medická záhrada volá!

Milí čitatelia a milé čitateľky! Tento týždeň sme do nášho prázdninového programového okienka zaradili tri zmysluplné podujatia pre všetky vekové kategórie – konzultácie pre seniorov a seniorky, besedu s vydavateľstvom, a nebude chýbať ani divadelné predstavenie pre tých najmenších. Ak vás prenasleduje chuť po poznaní, diskusii, alebo po príbehoch, o ktorých sa vám ani nesnívalo, príďte k nám do Letnej čitárne Medická záhrada! Vstup voľný!

9. 7. o 17.00 – Večer s vydavateľstvom*

Spoznajte komorné vydavateľstvo s vášňou pre krásne knihy venujúce sa rozmanitým témam. Avšak E. J. Publishing sa nebojí ani tých menej populárnych alebo čisto zábavných tém. Hosťami Jany Beňovej budú vydavateľka Jana H. Hoffstädter a Ján Púček, ktorí vám porozprávajú nielen o imaginatívno-intelektuálnej knihe Karpaty!

„Osvojená, prežitá, opustená a znovu nájdená. Krásna. No pre každého iná. Hranice tejto krajiny nie sú pevné. Pohybujú sa niekde na pomedzí reality a sna. Stretávajú sa v nej deti, tuláci, pútnici, drevorubači, grófi, mnísi, vynálezcovia, letci, filozofi aj spisovatelia. A napokon i celkom obyčajní ľudia.“

10. 7. o 16.00 – Zobúdzanky

Vedeli ste, že Zobúdzanky Divadla Veteš nie sú uspávanky, ale naopak, interaktívna a zábavná hra s prvkami bábkového divadla pre deti o dvoch kamarátkach Nele a Ele, ktoré majú čarovné chrumky? No práve vďaka nim sa premieňajú na nečakané postavy a zažívajú príbehy, o ktorých sa im a ani vám ani nesnívalo.

Nám sa nechce spať! Hra na motívy obľúbenej knižky Daniela Heviera. Kto spí, nič nepokazí, hovorí sa. Ale život mu uteká pomedzi prsty! 

Predstavenie s príbehmi, o ktorých sa vám ani nesnívalo. Účinkuje Divadlo Veteš, od 3 rokov.

11. 7. od 10.00 do 13.00 – Mobilné technológie pre seniorov**

Používate svoj smartfón len na bežné telefonovanie, ale chceli by ste ho efektívne využívať aj na ďalšie zmysluplné aktivity? Naši lektori a lektorky vám pomôžu s nastaveniami, aktualizáciami, zálohovaním fotografií alebo vašimi obľúbenými aplikáciami. Mobilné technológie už viac nemusia byť pekelnými technologickými strašiakmi! Hor sa do zlepšovania digitálnych zručností! 

* Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
** Projekt digitálneho vzdelávania pre seniorov a jeho výsledok podporil SK-NIC.

Srdečne vás pozývame a tešíme sa na vašu návštevu.

Tím Staromestskej knižnice

Preskočiť na obsah