Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

Začalo sa Kultúrne leto v Starom Meste

Preskočiť navrch stránky Preskočiť na pätičku
Začalo sa Kultúrne leto v Starom Meste

V Starom Meste počas leta narazíte na bohatý program. Začalo sa Kultúrne leto, ktoré ponúkne viac i menej tradičné podujatia, od hudobných koncertov pod holým nebom až po cvičenia v parkoch Starého Mesta pre všetky vekové kategórie.

V Staromestskej galérii Zichy môžu návštevníci do 21. júla vidieť výstavu mladej absolventky VŠVU Oksany Sadovenko s názvom Pigeonland. Na nádvorí Zichyho paláca sa nachádza inštaláciu levitujúcich zrkadlových plôch. V príjemnom prostredí si tak môžete sadnúť a oddýchnuť pri pohľade na odrážajúce sa slnko za zvuku žblnkajúcej fontány. Inštalácia zároveň dotvára atmosféru kultúrnych podujatí, ktoré sa počas leta konajú. Staromestské kultúrne centrá sem pozývajú na Mesiac autorského čítania a jeho najväčšej prehliadky taiwanských spisovateľov, detské divadelné predstavenia, koncert Plantasia aj tanešnú show Bója.

Súčasťou programu Kultúrneho leta sú aj cvičenia v parkoch Starého Mesta. Kultúra je dôležitá nielen pre naše duševné, ale aj fyzické blaho. Práve preto sú súčasťou Kultúrneho leta aj rôzne cvičenia a aktivity, ktoré nám pomáhajú udržať sa v dobrej kondícii a celkovej pohode. Tréningy vždy vedú skúsení inštruktori, pričom stačí iba prísť v konkrétny čas a pridať sa ku skupine. V Medickej záhrade budú celé leto prebiehať cvičenia jógy a taiči a v Grasalkovičovej záhrade prebiehajú cvičenia pre zdravý chrbát.

Počas leta v Starom Meste nebudú chýbať ani hudobné vystúpenia. Milovníci hudby sa môžu tešiť na Medzinárodný mládežnícky hudobný festival, ktorý sa uskutoční 4. a 24. júla na Námestí P. O. Hviezdoslava a predstaví spevácke zbory a orchestre z 12 krajín. Určite sa zastavte 7. júla na Koncert z balkóna s barokovou hudbou v podaní Olhy Smorkis a nezabudli sme ani na deti. Pre tie sa na nádvorí Zichyho paláca odohrajú viaceré detské divadelné predstavenia vrátane obľúbeného Ako psíček a mačička a Vesmíro.

Zoznam koncertov počas Kultúrneho leta dopĺňajú aj Ervín Schönhauser a Soňa Radulová koncertom z balkóna s názvom Lechayim! Nazdravie!, otvárací koncert World music festivalu aj koncert Meowlau X Val na Hvizedoslavovom námestí.

Program Kultúrneho leta v Starom Meste je plný komunitných aktivít ako umelecké cvičenia pre deti v Medickej záhrade alebo Letné čítačky Sadni si na nádvorí Zichyho paláca.

Počas leta pokračujú aj obľúbené Komentované prehliadky. 20. augusta budú mať záujemci možnosť spoznať secesné skvosty Starého Mesta.

Súčasťou programu počas Kultúrneho Leta je oveľa viac, Staromestské kultúrne centrá pre vás opäť pripravili pestrý program. Príďte sa zabaviť, oddýchnuť si a užiť si leto v krásnom historickom prostredí nášho mesta. Celý program a viac informácií nájdete v kalendári podujatí alebo na staromestskekulturnecentra.sk.

Preskočiť na obsah