Byty na Hviezdoslavovom námestí 11


    hviezdkoFAKT

 

  • Súd rozhodol o tom, že byty v reštituovanom dome na Hviezdoslavovo nám. 11, ktorý dnes sčasti patrí mestu (túto časť spravuje Staré Mesto) a sčasti súkrromnému majiteľovi, prisúdi mestu. Nájomníci od zmeny očakávajú zlepšenie svojej bytovej situácie a plánujú si byty, ktoré im boli v minulosti pridelené, odkúpiť.

 

 

megaphone2

ODKOMUNIKOVANÉ

 

 

 

 

 

 

Článok denníka SME z utorka 4.decembra 2012:

Súd: Mesto získa byty v dome na Hviezdoslavovom 11

Nájomníci z bytov by si ich mohli odkúpiť. Od Starého Mesta však dostali výpovede z nájmu. 

BRATISLAVA. Byty v dome na Hviezdoslavovom námestí patria mestu. Rozhodol o tom v pondelok Okresný súd Bratislava I.  Nájomníci tak dúfajú, že si ich budú môcť odkúpiť. Staré Mesto ich však vyzýva, aby sa do konca marca 2013 vysťahovali.

...

 

 

MČ na nepravdivé informácie reaguje vydaním tlačovej správy:

Tlačová správa

 

 

Reakcia denníka SME:

Sent: Wednesday, December 05, 2012 10:21 AM
To: Halán Tomáš, Ing. PhD.

  • Co odkazete tym ludom z Hviezdoslavovho namestia, ktori sa do tychto najomnych bytov nastahovali este pred 2. svetovou vojnou a mali riadny najomny vztah s povodnymi vlastnikmi a podla mesta teda po vysporiadani spoluvlastnickych podielov nebude ziaden dovod na to, aby si svoje byty nemohli odkupit za ceny podla Bytového zákona?
  • Ak argumentujete, ze "miestni poslanci schválili, že podiel v spornom dome samospráva kúpi za 388-tisíc eur," neviete, ze by toto uznesenie nebolo realizovatelné? Mesto ako majitel totiz uz v decembri 2010 na súde deklarovalo, ze ziada rozdelenie domu na bytové a nebytové priestory a k inému postupu vám nikdy ako majitel nedalo súhlas. Preco ste potom takéto uznesenie vobec navrhovali?
  • Ak budú byty na Hviezdoslavovom nám 11. mestské, preco by tam nájomníci mali platit trhové ceny? Videli ste tých ludí? Myslíte, ze na to majú?

 

 

paragraph

Reakcia MČ:

Od: Halán Tomáš, Ing. PhD. [tomas.halan@staremesto.sk]
Odoslané: 7. decembra 2012 13:50
Predmet: RE: Tlačová správa MČ Bratislava-Staré Mesto: Staré Mesto sa postavilo za nájomníkov na Hviezdoslavovom námestí

 

Denník SME dnes vydal článok Mesto chce, aby si ľudia byty mohli kúpiť lacno. V článku sa uvádza vyjadrenie hovorcu primátora, že primátor postup mestskej časti, kedy by obyvateľom neumožnil odkúpiť si byty podľa zákona 182/1993, považoval za amorálny a v rozpore so základnou myšlienkou verejného záujmu. Staré Mesto si v tejto súvislosti dovoľuje ešte pred reakciou na nepravdivé a z kontextu vytrhnuté tvrdenia v texte reagovať zaslaním listu zo dňa 4. decembra 2012. V ňom primátor dáva súhlas „na uzavretie dohody o zrušení a vysporiadaní podielového spoluvlastníctva v dome na Medenej 35“. Primátor tým dal súhlas k tomu, aby si nájomníci nemohli odkúpiť byty podľa zákona č. 182/1993, teda za regulované ceny.

 

FOTO - diekopfschmerzen.de

 

Žiadosť o opravu, zaslaná mestskou časťou denníku SME.