Koncesia na školské jedálne

 

 

jedalne

 

 

FAKTY

 

  • MČ spustila proces prípravy súťaže formou koncesie pre vybrané školské jedálne a jedálne v materských školách za účelom skvalitnenia kultúry stravovania a zníženia nákladov. Víťaz koncesie by sa zaručil investíciami v prospech vybavenia jedální v celkovej hodnote 70-tisíc eur, pričom zachová súčasných zamestnancov jedální a nebude im znižovať platy. Jedlo sa naďalej bude variť v jedálňach a nebude sa dovážať.

 

 

megaphone2

ODKOMUNIKOVANÉ

 

 

 

 

  • Dňa 7. novembra 2012 sa na pôde Miestneho úradu konalo rokovanie Rád škôl o súťaži, kde sa dohodlo, že rodičia budú zapojení do rozhodovania o víťazovi súťaže a ich pripomienky, ktoré nie sú v rozpore s právnymi normami, budú zapracované do zmluvy s víťazom.

 

 

  • Dňa 4. decembra zorganizovala MČ na pôde ZŠ Škarniclova tlačovú konferenciu za účasti médií. Fotogaléria TU.

 


Otázky denníka SME a odpovede MČ

 

 

 

Články denníka SME:


 

27.11. 2012:

Obedy majú víťaza, druhého taja

Staré Mesto výsledok súťaže obhajuje. Firma podľa radnice výrazne zlacní obedy. 

BRATISLAVA. Tender Starého Mesta na prevádzku väčšiny školských jedální vyhrala Firma City Gastro, ktorá vznikla len pred rokom. Vybrali ju z dvoch záujemcov.

Kým podľa rodičov detí bola súťaž „ušitá na mieru,“ starostka Tatiana Rosová (SDKÚ) tvrdí, že nízky počet súťažiacich bol pre prísne kritériá.

Súťažné podklady si prebralo šesť firiem, prihlásili sa však iba dve. Druhá v poradí zostáva neznáma, podľa hovorcu Starého Mesta nesúhlasila so zverejnením svojho názvu a ponuky.

 

 

 

10.12.2012:

Deti: Neberte nám kuchárku

Súkromná firma si musí nechať všetkých zamestnancov jedální. Tí však majú obavy.

STARÉ MESTO. Tender na jedálne znepokojil nielen rodičov, ale aj deti. Boja sa, že prídu o svoje kuchárky. Tie sa zmien obávajú.

Hlavná kuchárka Irenka pracuje na základnej škole Hlboká od roku 1979. „Mohla som odísť, mala som veľa ponúk, ale mám veľmi rada deti,“ vraví. Všetky si ich dokonca aj pamätá.

Zmien sa kuchárka bojí. „Nevieme, kto to je, kam ideme, koľko peňazí, čo budeme variť, či ostávame,“ vraví.


Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/6631924/deti-neberte-nam-kucharku.html#ixzz2EkTu8dBO

 

 

paragraph

MČ požiadala denník SME o uverejnenie opravy.