Aktuality

Lokalita:

28.04.2011
ilustracny obrazok

Už zajtra začnú svetové majstrovstvá v ľadovom hokeji a Staré Mesto navštívi veľký počet domácich aj zahraničných turistov. Na dodržiavanie poriadku sa v mestskej časti postarajú hliadky mestskej a štátnej polície.

Celý článok
20.04.2011
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto informuje svojich občanov o zmene harmonogramu odvozu odpadu, ktorú realizuje spoločnosť OLO, a. s. počas Veľkonočných sviatkov. V Starom Meste bude platiť nasledovný harmonogram odvozu odpadu:

Celý článok
19.04.2011
ilustracny obrazok

Návštevníci Medickej záhrady môžu využívať vynovené lavičky. Lavičky opravili a zároveň dostali nový náter, ktorý je odolnejší voči poveternostným vplyvom, ako aj voči vandalizmu.

Celý článok
18.04.2011
ilustracny obrazok

Uplynulý víkend otvoril miestny úrad, ako aj rôzne staromestské inštitúcie, svoje dvere pre všetkých Staromesťanov a návštevníkov.

Celý článok
15.04.2011
ilustracny obrazok

Tento víkend sa samosprávy otvoria občanom. Bokom neostane ani mestská časť Bratislava-Staré Mesto, ktorá pripravila pre Staromešťanov viacero zaujímavých podujatí. Občanom otvorí dvere miestny úrad, ktorý sa nachádza v Jurenákovom paláci na Vajanského nábreží. Prístupný bude aj Pistoryho palác na Štafánikovej ulici, ktorý je zvyčajne pre občanov uzavretý.

Celý článok
15.04.2011
ilustracny obrazok

V piatok 15. apríla zorganizovala Liga proti rakovine už 15. ročník verejno-prospešnej finančnej zbierky Deň narcisov. Študenti z gymnázia na Metodovej ulici prišli za zamestnancami miestneho úradu. Do finančnej zbierky prispela aj starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová a prednosta miestneho úradu Sven Šovčík.

Celý článok
13.04.2011
ilustracny obrazok

Tak ako po minulé roky, i v tomto roku začiatkom mája začne prebiehať na území mestskej časti Bratislava-Staré Mesto akcia zameraná na odvoz a spracovanie biologického odpadu z domácností Staromešťanov. Bezplatná služba prebehne na jar celkovo 4-krát a to vždy v pondelok na vopred určených lokalitách.

Celý článok
13.04.2011
ilustracny obrazok

Tento víkend sa samosprávy otvoria občanom. Bokom neostane ani mestská časť Bratislava-Staré Mesto, ktorá pripravila pre Staromešťanov viacero zaujímavých podujatí.

Celý článok
12.04.2011
ilustracny obrazok

Starostka Táňa Rosová ako prvá zareagovala na výzvu Slobody zvierat, ktorá nutne potrebuje pre svoje útulky rôzne vybavenie. V utorok 12. apríla 2011 odovzdala útulku veľké množstvo prikrývok, ktoré budú Slobode zvierat slúžiť na vystlanie útulkov.

Celý článok
08.04.2011
ilustracny obrazok

V nedeľu 10. apríla 2011 sa uskutoční 64. ročník Národného behu Devín - Bratislava. Preteky sa budú konať na trase Devín - Muránska, Kremeľská, Slovanské nábrežie, Devínska cesta, Botanická, Nábrežie arm. generála L. Svobodu, Rázusovo nábrežie, Námestie Ľ. Štúra a Vajanského nábrežie. Rázusovo a Vajanského nábrežie budú úplne uzavreté pre všetku dopravu od 9.00 do 13.00 a to od ulíc Riegeleho po Kúpeľnú.

Celý článok
08.04.2011
ilustracny obrazok

Bratislavské verejné knižnice (Mestská knižnica, Staromestská knižnica, Knižnica Ružinov, Knižnica Bratislava-Nové Mesto a Miestna knižnica Petržalka) vyhlasujú 2. ročník literárnej súťaže vlastnej tvorby bratislavských žiakov

BRATISLAVA, MOJE MESTO
na literárnu a výtvarnú tému:
Bratislava v rozprávke.

Celý článok
08.04.2011
ilustracny obrazok

Verejné knižnice hlavného mesta SR Bratislavy (Mestská knižnica, Staromestská knižnica, Knižnica Ružinov, Knižnica Bratislava-Nové Mesto a Miestna knižnica Petržalka) pozývajú všetkých milovníkov čítania a kníh na Bratislavskú burzu kníh, ktorá sa uskutoční v dňoch 14. až 20. apríla 2011,
vždy v čase od 8.00 do 19.00 hod.,
na nádvorí Mestskej knižnice, Klariská 16.

Celý článok
06.04.2011
ilustracny obrazok

domácich alebo zahraničných. Veľká masa ľudí bude sledovať zápasy a oslavovať víťazstvá aj pitím alkoholu, pričom mnohí z nich budú na verejných priestranstvách fajčiť. Mestská časť Bratislava-Staré Mesto preto upozorňuje na viacero obmedzení.

Celý článok
06.04.2011
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto už naplnila počet sčítacích komisárov, ktorých potrebuje pre májové sčítanie obyvateľov, domov a bytov. Vedenie mestskej časti ďakuje všetkým občanom, ktorí prejavili záujem byť komisárom.

Celý článok
05.04.2011
ilustracny obrazok

V piatok 1. apríla si na Hviezdoslavovom námesti Staromešťania ako aj všetci obyvatelia Bratislavy pripomenuli Svetový deň povedomia o autizme. Autizmom trpí celosvetovo asi 67 miliónov ľudí. Jeho výskyt má stúpajúcu tendenciu a aj vzhľadom na závažné sociálne a ekonomické dopady na chorého aj jeho rodinu sa stáva celospoločenským problémom.

Celý článok
05.04.2011
ilustracny obrazok

Vo štvrtok 31. marca 2011 sa konal v hoteli v centre mesta medzinárodný seminár o problematike nájomníkov v reštituovaných a privatizovaných domoch na Slovensku. Zúčastnil sa ho aj Lauri Sivonen, poradca komisára pre ľudské práva Rady Európy Thomasa Hammarberga, Magnus Hammar, generálny tajomník Medzinárodnej únie nájomníkov či riaditeľka kancelárie pre Strednú Európu a Áziu organizácie Habitat Katarina Bezgašina. Zúčastnili sa aj traja zástupcovia ministerstva dopravy a výstavby.

Celý článok
01.04.2011
ilustracny obrazok

Od dnes si môžu Staromešťania, ako aj návštevníci mestskej časti, vychutnať slnečné lúče so šálkou kávy priamo pred kaviarňami a reštauráciami. Podnikatelia zo Starého Mesta môžu od 1. apríla prevádzkovať letné terasy. O povolenie doteraz požiadalo viac ako 80 prevádzkovateľov, 72 z nich už povolenie aj dostalo. O ostatných musí ešte rozhodnúť komisia.

Celý článok
29.03.2011
ilustracny obrazok

Už v máji sa aj na území Starého Mesta uskutoční sčítanie obyvateľov, domov a bytov. Domácnosti navštívia sčítací komisári, ktorí rozdajú obyvateľom dotazníky, prípadne im poskytnú údaje potrebné na elektronické sčítanie. Staré Mesto potrebuje 123 komisárov a aspoň 5 náhradníkov.

Celý článok
28.03.2011
ilustracny obrazok

V sobotu 26. marca sa pod záštitou starostky mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táni Rosovej uskutočnila charitatívna akcia „Nájdite sa!" Občianske združenia na ochranu zvierat tam prezentovali psov a mačky z útulkov, ktoré si hľadajú nový domov.

Celý článok
28.03.2011
ilustracny obrazok

Starostka Starého Mesta Táňa Rosová vedie mestskú časť 100 dní. Na toto obdobie si stanovila tri základné priority: zefektívnenie činnosti miestneho úradu, čistotu na uliciach a úrade a zmeny týkajúce dane za psa.

Celý článok