Aktuality

Lokalita:

09.03.2011
ilustracny obrazok

Dôchodcovia zo Starého Mesto sa dnes, 9. marca, stretli so starostkou mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňou Rosovou v senior centre na Gaštanovej ulici. Dôchodcovia prezentovali svoju činnosť za minulý rok, ako aj podujatia, ktoré plánujú zorganizovať pre svojich členov v tomto roku. Starostka Táňa Rosová vyzdvihla ich aktívnu činnosť na území Starého Mesta a podporila ich v ďalších aktivitách.

Celý článok
09.03.2011
ilustracny obrazok

Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto v spolupráci s miestnym podnikom verejnoprospešných služieb Vepos odstránil v pondelok a utorok (7. a 8. marca 2011) betónové skruže na Námestí Slobody. Stalo sa tak na podnet miestneho úradu po tom, ako sa viacerí obyvatelia sťažovali, že obrovské valce, určené na vylepovanie plagátov a propagáciu pri voľbách, zaberajú miesto a kazia dojem z námestia. Navyše sa pri nich hromadila špina.

Celý článok
09.03.2011
ilustracny obrazok

Podmienky chovania psov a mačiek a spôsob starostlivosti o túlavé zvieratá na Slovensku sa musí zmeniť. Podporu Slobode zvierat, ktorá sa agendou zaoberá, dnes vyjadrila starostka mestskej časti Bratislava-Starého Mesta Táňa Rosová po tom, ako médiá priniesli viaceré otrasné prípady neľudského zaobchádzania so zvieratami.

Celý článok
09.03.2011
ilustracny obrazok

Život a dielo významného národovca, spisovateľa a kňaza Juraja Fándlyho, od smrti ktorého v pondelok 7. marca uplynulo 200 rokov, si prišla do obce, kde je pochovaný, pripomenúť aj starostka Starého Mesta Táňa Rosová.

Celý článok
08.03.2011
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto a Magistrát Hl. mesta SR Bratislavy v spolupráci so spoločnosťou Agruss, s. r. o. organizujú pre občanov Starého Mesto zber domového odpadu s obsahom škodlivín.

Celý článok
08.03.2011
ilustracny obrazok

Regionálny úrad verejného zdravotníctva hlavné mesto so sídlom v Bratislave upozorňuje na povinnosť vykonať celoplošnú deratizáciu (reguláciu živočíšnych škodcov) aj na území mestskej časti Bratislava-Staré Mesto v termíne

od 1.4.2011 do 15.5.2011

Celý článok
04.03.2011
ilustracny obrazok

Starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová prišla podporiť  v stredu 2. marca politicky prenasledovaných ľudí z Bieloruska. Demonštrácia za ich práva sa konala na Hviezdoslavovom námestí.

Celý článok
03.03.2011
ilustracny obrazok

Od 1. januára 2011 majú štátne orgány ako aj samosprávy povinnosť zverejňovať na internete všetky zmluvy, ktoré uzavreli a na financovanie ktorých použili peniaze občanov. Mestská časť Bratislava-Staré Mesto je podľa rebríčka Transparency International Slovensko (zoznam na http://www.transparency.sk/zmluvy-samospravy/#rebricek) v prvej desiatke najtransparentnejších samospráv.

Celý článok
02.03.2011
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto vyhlásilo na mesiac február generálny pardon pre tých majiteľov psov, ktorí si do konca januára nesplnili zákonnú povinnosť a zaregistrovali svojho psa.

Celý článok
01.03.2011
ilustracny obrazok

Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto pripravuje zmenu budovania a prevádzkovania letných terás na pešej zóne v Starom Meste.

Dotknutí občania, podnikatelia, ktorí majú prevádzky v pešej zóne Starého Mesta, ako aj novinári budú môcť o zmenách diskutovať so starostkou mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňou Rosovou a vedením miestneho úradu

v piatok, dňa 4. marca 2011 od 16.00,
v Staromestskej sieni miestneho úradu Bratislava-Staré Mesto,
na Vajanského nábrežie 3.

Celý článok
«« na začiatok « naspäť [ 108 / 108 ] ďalej » na koniec »»