Aktuality

Lokalita:

29.04.2019
ilustracny obrazok

Ako vyzerala Bratislava (Prešporok) v čase návštevy panovníčky Márie Terézie, ktorá v meste v roku 1764 zvolala uhorský snem? Kam až siahala výstavba v rokoch 1810 až 1869? A ako sa Bratislava „roztiahla“ v 50. rokoch minulého storočia? Urbanistický vývoj centrálnej mestskej štvrte si odteraz môžete s dnešným stavom porovnať sami – vďaka viacerým podkladovým historickým mapám, ktoré sa stali exkluzívnou súčasťou vrstvy História v GISPLANe Starého Mesta.

Celý článok
29.04.2019
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto iniciovala viacero nových spoločných projektovs bratislavskou mestskou políciou. Okrem organizácie dopravy v rannej špičke na priechodoch v blízkosti základných škôl edukačnej činnosti pre žiakov a škôlkárov, mestskí policajti začali tiež s večernými obchôdzkami v Medickej záhrade.

Celý článok
29.04.2019
ilustracny obrazok

V mestskej časti Bratislava-Staré Mesto horela fasáda hotela Park Inn. Profesionálni hasiči majú požiar pod kontrolou. K ohrozeniu života alebo zdravia obyvateľov ani návštevníkov Bratislavy, podľa našich informácií nedošlo.

Celý článok
28.04.2019
ilustracny obrazok

V sobotu sa konala obľúbená komunitná akcia Dobrý trh na Jakubáku a Staré Mesto bolo pri tom. Pozrite si zopár záberov, ktoré urobila naša fotografka Barbora Jančárová. Možno sa na nich nájdete. Ak by ste ich chceli v dobrom rozlíšení - aby ste si napríklad mohli vytlačiť -, pokojne nám napíšte. Radi vám ich pošleme.

Celý článok
27.04.2019
ilustracny obrazok

Horúce novinky z diania v Starom Meste, dôležité informácie, ktoré by vám nemali ujsť, ale aj programy kultúrnych akcií v našej štvrti - to všetko prináša celkom nová užitočná aplikácia STARÉ MESTO. Predstavili sme ju práve dnes - na obľúbenom podujatí Dobrý trh na Jakubovom námestí.

Celý článok
26.04.2019
ilustracny obrazok

Rafinériu Slovnaft čakajú od konca apríla do konca júna 2019 plánované generálne revízie. Jarné odstávky v rafinérii Slovnaft sú z pohľadu nákladov na práce najroziahlejšie v histórii spoločnosti a dotknú sa celkovo 21 výrobných jednotiek. Aký to bude mať vplyv na komfort Bratislavčanov?

Celý článok
26.04.2019
ilustracny obrazok

Extrémne nízky počet zrážok má následky. Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta SR Bratislavy vyhlásil čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme - čo je 50 m od lesného pozemku - na území viacerých častí Bratislavy. 

Celý článok
25.04.2019
ilustracny obrazok

Aj Staromestská knižnica je jednou z inštitúcií, ktoré v rámci Bratislavských mestských dní 2019 ponúkajú atraktívny program i zaujímavé bonusy. Pozrite sa, čo všetko návštevníkom ponúknu od 25. do 28. apríla. 

Celý článok
24.04.2019
ilustracny obrazok

Ukrytá v objatí františkánskeho kostola Zvestovania Pána, kostola Uršulínok Loretánskej Panny Márie - a magistrátu - rozprestiera sa tzv. Františkánska záhrada. Desaťročia bola pre verejenosť neprístupná, no už tretí rok sa vďaka Starému Mestu otvára aj obyvateľov a návštevníkov Bratislavy.

Celý článok
17.04.2019
ilustracny obrazok

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) aj v tomto roku zabezpečí odvoz odpadu počas veľkonočných sviatkov. Odvozy sa však budú vykonávať v upravenom režime.

Celý článok
17.04.2019
ilustracny obrazok

Vážení občania, vo štvrtok 18. apríla, teda pred Veľkonočnými sviatkami, bude pracovná doba na Miestnom úrade Bratislava-Staré Mesto skrátená. Úradné hodiny budú len do 12.00.

Celý článok
16.04.2019
ilustracny obrazok

Štatistický úrad Slovenskej republiky v súlade s projektom Európskej únie realizuje v roku 2019 Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov (IKT). Zisťovanie sa uskutoční od 17. apríla do 31. mája 2019.

Celý článok
15.04.2019
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava-Staré Meso vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie – vedúci oddelenia sociálnych vecí Miestneho úradu v Starom Meste.

Celý článok
12.04.2019
ilustracny obrazok

Staré náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy, oleje a tuky, ale aj staré žiarivky či elektrospotrebiče. To všetko môžu obyvatelia Starého Mesta zajtra, teda 13. apríla (sobota), priniesť na Kýčerského ulicu. Magistrát hl. m. Bratislava v spolupráci s mestskou časťou a spoločnosťami OLO, a.s. a ARGUSS, s.r.o. škodlivý odpad bezplatne odvezie a ekologicky zlikviduje. 

Celý článok
11.04.2019
ilustracny obrazok

Niekoľko materských a základných škôl v pôsobnosti MČ Bratislava-Staré Mesto plánuje začať ďalší školský rok s novým riaditeľom či riaditeľkou. Výberové konania vyhlásila mestská časť v deviatich škôlkach a dvoch základkách. Toto je ich zoznam.

Celý článok
11.04.2019
ilustracny obrazok

Dobrovoľný hasičský zbor obce Bratislava-Staré Mesto organizuje v stredu 17. apríla zábavné i poučné hasičské popoludnie na Základnej škole Dubová. Okrem iného chce na ňom získať do svojich radov ďalších mladých hasičov.

Celý článok
11.04.2019
ilustracny obrazok

V nedeľu o 10.00 odštartuje už 72. ročník Národného behu Devín - Bratislava. O víťazstvo v rôznych kategóriách zabojuje takmer 7000 bežcov zo 47 krajín sveta, pričom najstarší účastník má 77 rokov a najmladší päť. "Veľký" beh Devín - Bratislava dlhý 11 625 metrov sa začína pod hradom Devín, tzv. "malý Devín" s dĺžkou 2800 metrov pod mostom Lafranconi. Trasa oboch končí na Hviezdoslavovom námestí, kde bude aj vyhlásenie víťazov. Už tradične musia šoféri v tento deň rátať aj s dopravnými obmedzeniami. Prinášame vám ich prehľad.

Celý článok
10.04.2019
ilustracny obrazok

Magistrát hlavného mesta chce vôbec po prvý raz ukázať širokej verejnosti originál prvého známeho mestského dokumentu Bratislavy. Privilégiá kráľa Ondreja III., ktoré Bratislave udelil v decembri 1291, majú byť najväčším lákadlom tohtoročných Bratislavských mestských dní. 

Celý článok
10.04.2019
ilustracny obrazok

V pobočke Staromestskej knižnice na Panenskej ul. 1 sa v týchto dňoch začínajú dva kurzy pre seniorov – Mobil a aplikácie pre seniorov a Počítače pre všetkých. Oba kurzy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a povedú ich skúsení lektori Milan Regec a Annamária Brijaková.

Celý článok
09.04.2019
ilustracny obrazok

V súvislosti s prípravou volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú konať dňa 25. mája 2019, mestská časť Bratislava-Staré Mesto hľadá záujemcov o prácu v okrskových volebných komisiách.

Celý článok