Aktuality

Lokalita:

15.01.2019
ilustracny obrazok

Roky sa ako dobrovoľník venuje pomoci zdravotne postihnutým a sociálne znevýhodneným občanom. Za svoju prácu dokonca v roku 2018 získal prestížne ocenenie Krištáľové krídlo v oblasti Filantropia. Poslanec BSK Marek Machata (35) sa stal novým poradcom starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej pre oblasť sociálnych vecí.

Celý článok
15.01.2019
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava - Staré Mesto vyhlasuje výberové konanie na funkciu vedúci oddelenia investičného.

Celý článok
15.01.2019
ilustracny obrazok

Do konca marca pribudne na území Starého Mesta ďalšie detské ihrisko. Bude vybudované pred kostolom Nanebovzatia Panny Márie pri základnej škole Matky Alexie v spolupráci so Starým Mestom a Úradom vlády SR.

Celý článok
14.01.2019
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava - Staré Mesto vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie vedúci oddelenia školstva.

Celý článok
14.01.2019
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava - Staré Mesto vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie vedúci oddelenia kultúry.

Celý článok
14.01.2019
ilustracny obrazok

Obchodná sieť Lidl opäť spúšťa hlasovanie za najzaujímavejšie projekty na detské ihriská. Jedným z projektov, ktorý sa uchádza o priazeň hlasujúcich, je aj nový priestor pre detskú zábavu a hry na Martinengovej ulici v bratislavskom Starom Meste. 

Celý článok
14.01.2019
ilustracny obrazok

Problémy s nelegálnymi "skládkami", ktoré sa tvoria pri stojiskách s kontajnermi na triedený i netriedený odpad, má každá mestská časť. Zopár takýchto smetísk nájdete aj v Starom Meste. Ľudia často argumentujú tým, že je na stojisku málo zberných nádob či tým, že skrátka nemajú odpad ako odviezť do zberného dvora OLO. Riešenie je pritom jednoduché. 

Celý článok
14.01.2019
ilustracny obrazok

Aj tento rok si môžu obyvatelia Starého Mesta užiť Fašiangovú zábavu, ktorú pravidelne organizuje Referát staromestských centier a kultúry v spolupráci s hotelom Carlton. Obľúbená akcia bude tentoraz v sobotu 2. februára. 

Celý článok
14.01.2019
ilustracny obrazok

Matričnému úrada MÚ Bratislava - Staré Mesto pribudla ďalšia matrikárka. Po úspešnom zložení všetkých matričných skúšok Lenka Somorová zložila sľub do rúk starostky Zuzany Aufrichtovej. "Máme o jednu kvalifikovanú silu navyše, konečne sme v plnom počte," uviedla vedúca matriky Mária Zapletalová. Vybavovanie na matričnom úrade sa tak opäť o čosi zrýchli.

Celý článok
10.01.2019
ilustracny obrazok

Piaty ročník prehliadky súčasných severských filmov SCANDI prinesie do slovenských kín kvalitný výber noviniek, ale tiež úspešných repríz z dánskej, švédskej, nórskej, fínskej a islandskej produkcie. Prehliadka potrvá od 16. do 20. januára, 14 filmov je rozdelených do sekcií SCANDI PREMIÉRY, SCANDI PROTI XENOFÓBII, BEST OF SCANDI a SCANDI KIDS.

Celý článok
08.01.2019
ilustracny obrazok

Zajtra (9. januára) si nebudete môcť v niekoľkých dôležitých automatoch v Starom Meste kúpiť cestovné lístky na MHD. Bez automatov sa ocitne napríklad aj Hlavná stanica. Fungovať nebudú v čase od 8:30 do 12:30, dôvodom je dostávka elektrickej energie. Na svojej webovej stránke o tom informuje Dopravný podnik mesta Bratislavy (DPB).

Celý článok
08.01.2019
ilustracny obrazok

Včera (7. januára) začala mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) zbierať v Starom Meste staré vianočné stromčeky. Ako informuje na svojom webe, odzdobené stromčeky treba ukladať k stanovištiam zberných nádob, v prípade roinných domov k zberným hniezdam - teda k najbližšiemu stojisku na triedený odpad. Stromček však môžete priviezť (priniesť) aj osobne do zberného dvora OLO na Starej Ivanskej ceste.

Celý článok
08.01.2019
ilustracny obrazok

Aktuálne počasie je najväčším problémom pre ľudí bez strechy nad hlavou. OZ Prima prišlo s nápadom, ako im aspoň trochu pomôcť. Stačí darovať spacáky, deky či izoteremické fólie, ktoré vám zbytočne zaberajú miesto v skrini. Zbierka prebieha do 31. januára.

Celý článok
08.01.2019
ilustracny obrazok

Podujatie Ples v opere, ktoré sa v sobotu 12. januára už po devätnásty raz uskutoční v bratislavskej Redute, prinesie obyvateľom a návštevníkom Bratislavy určité dopravné obmedzenia. Podľa informácií DPB bude v čase od 18.00 do 20.30 vylúčená premávka električiek na Mostovej a Jesenského. 

Ples v opere prináša so sebou aj dopravné obmedzenia

Dopravný podnik Bratislava informuje cestujúcu verejnosť, že v sobotu 12. januára približne od 18.00 do 20.30 hod. bude vylúčená premávka električiek na Mostovej a Jesenského ulici z dôvodu konania sa Plesu v opere.

Linka 4 smer Dúbravka: od zastávky Kamenné nám. po trase Námestie SNP, Kapucínska, tunel, Nábr. arm. gen. Svobodu, kde sa od zastávky Kráľovské údolie napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávky SND, Nám. Ľ. Štúra a Most SNP. Obslúži zastávky Nám. SNP a Kapucínska.

Linka 8 okružná trasa: od zastávky Poštová, Martinus po trase Kapucínska, tunel, Nábr. arm. gen. Svobodu, MOST SNP, Rázusovo nábr., Vajanského nábr., Šafárikovo nám., kde sa od zastávky Šafárikovo nám. napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávky Nám. SNP, SND a Nám. Ľ. Štúra. Obslúži zastávky Kapucínska, Chatam Sófer a Most SNP.

Linky 29 a 70 vodiči v smere k Mostu SNP obslúžia aj zastávku Nám. Ľ. Štúra na Vajanského nábreží ako linka N33. Zastávka je premiestnená pred križovatku s Kúpeľnou ulicou.

Celý článok
07.01.2019
ilustracny obrazok

Západoslovenská distribučná a.s. Bratislava vyzýva všetkých vlastníkov alebo nájomcov nehnuteľností, na ktorých sa nachádzajú nadzemné i podzemné elektrické vedenia v správe ZSDIS, a.s., na odstránenie a okliesnenie stromov a iných porastov, ktoré ohrozujú bezpečnosť alebo spoľahlivosť prevádzky vedení distribučnej sústavy a to v rozsahu podľa paragrafu 43 Zák. č. 251/2012 Z. z. v platnom znení. 

Celý článok
31.12.2018
ilustracny obrazok

Pre Bratislavu aj naďalej platí prísny zákaz používania zábavnej pyrotechniky. Jedinou výnimkou sú profesionálne ohňostroje, ktoré si objednalo mesto či mestské časti. Za porušenie všeobecne záväzného nariadenia hrozí občanom až 500-eurová pokuta.

Celý článok
28.12.2018
ilustracny obrazok

Starostka mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Zuzana Aufrichtová si uvedomuje, že nie je orgánom, ktorý môže v konečnom dôsledku rozhodnúť o zákonnosti postupu stavebného úradu v prípade vydania územného rozhodnutia k stavbe EUROVEA 2, a preto sa rozhodla, že bude pokračovať v procese doručovania územného rozhodnutia. Územné rozhodnutie dnes zároveň opätovne zverejnila na úradnej tabuli a webe mestskej časti. 

Celý článok
28.12.2018
ilustracny obrazok

Žije v súčasnosti v bratislavskom Starom Meste viac mužov alebo žien? A kde ženy s prehľadom porážajú chlapov? Koľko rokov sa dožívame? Koľkí sa ročne narodia a koľkí zomrú? Ako často sa sobášime a ako často rozvádzame? Koľko firiem a neziskoviek vziklo za posledné roky? A ako sa vyvíja nezamestnanosť v našej mestskej časti? To všetko vám prezradí zaujímavá aplikácia Štatistického úradu SR.

Celý článok
20.12.2018
ilustracny obrazok

Už niekoľko dní Štatistický úrad SR vykonáva pravidelné zisťovanie údajov pre štatistiku rodinných účtov. Pracovníci úradu postupne navštevujú domácnosti vo vybraných 190 obciach Slovenska. Tento rok je medzi nimi zaradená aj mestská časť Bratislava - Staré Mesto. Čo všetko sa budú anketári pýtať obyvateľov a ako si overíte, či nejde o podvodníkov?

Celý článok
20.12.2018
ilustracny obrazok

Na sviatok Troch kráľov 6. januára 2019 sa v hlavnom meste po prvý raz v novodobej histórii Bratislavy uskutoční Trojkráľový sprievod. Putovať bude uličkami Starého Mesta a zúčastniť sa ho môžete aj vy. A to nielen ako diváci. 

Celý článok
«« na začiatok « naspäť [ 1 / 108 ] ďalej » na koniec »»