Aktuality

Lokalita:

25.06.2019
ilustracny obrazok

Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto bude zajtra (streda 26. júna) fungovať v skrátenom režime. Úradné hodiny na úrade sa skončia o 13.00 hod. Matrika a Centrum služieb občanom sú však pre občanov otvorené ako zvyčajne - teda až do 17.00 hod.

Celý článok
24.06.2019
ilustracny obrazok

Staromestská knižnica upozorňuje na zmenu výpožičného času. Od 1. júla do 31. augusta 2019 budú všetky pobočky knižnice otvorené v prázdninovom režime.

Celý článok
21.06.2019
ilustracny obrazok

Starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová vymenovala druhého vicestarostu. Stal sa ním mestský poslanec, architekt Miroslav Vrábel. Vrábela poslali do mestského zastupiteľstva voliči štvrtého staromestského obvodu. Je členom Budajovho hnutia Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, v komunálnych voľbách kandidoval za širokú koalíciu SaS, OĽANO, KDH, SME RODINA-Boris Kollár, OKS, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska.

Celý článok
20.06.2019
ilustracny obrazok

Vynikajú v športoch, v cudzích jazykoch, excelujú na zemepisných, chemických či fyzikálnych olympiádach, vo vedmostných súťažiach. Na svojich základných školách strávili posledný školský rok. Je fajn vedieť, že vybrať za každú školu iba dvoch najlepších bolo pre riaditeľov - ako sa nám priznali - naozaj ťažké. Spoznajte štrnásť Staromestských talentov, ktoré sa výrazne zapísali do histórie svojich základiek.

Celý článok
20.06.2019
ilustracny obrazok

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto zverejňuje nasledovnú výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie grantov z rozpočtu mestskej časti. Na granty má pritom mestská časť vyhradených až 30 000 eur.

Celý článok
19.06.2019
ilustracny obrazok

Vážení občania, z technických príčin dnes (streda 19. 6.) na Miestnom úrade Bratislava-Staré Mesto neoverujeme. 

Celý článok
17.06.2019
ilustracny obrazok

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR (ŠÚ SR) zapojila do realizácie Európskeho zisťovania o zdraví (EHIS), ktoré v tomto období prebieha vo všetkých členských štátoch Európskej únie. Cieľom zisťovania EHIS je získať obraz o zdravotnom stave obyvateľstva, využívaní zdravotnej starostlivosti a faktoroch, ktoré zdravie obyvateľstva SR významne ovplyvňujú. 

Celý článok
17.06.2019
ilustracny obrazok

Od septembra začnú fungovať bezplatné obedy aj na základných školách. Vedúce školských jedální už od zverejnenia tohto opatrenia vlády vyjadrujú obavy, či dokážu uspokojivo riešiť nárast stravníkov. Problémy majú nielen s personálom, ale aj s vybavením kuchýň. Do mnohých sa totiž dostatočne neinvestovalo už celé roky – nie sú peniaze. A situácia nie je lepšia ani v materských školách. 

Celý článok
15.06.2019
ilustracny obrazok

Napriek tomu, že sa nachádza v Bratislavčanmi obľúbenom lesoparku, patrí skôr k utajeným klenotom Starého Mesta. Táto pôvabná eklektická vilka je dnes majetkom Ekonomickej univerzity, ktorá ju využíva na reprezentačné účely. V tesnej blízkosti stoja internáty univerzity – vybudovali ich v polovici 40. rokov 20. storočia ako vôbec prvé veľké ubytovacie centrum pre študentov.

Celý článok
14.06.2019
ilustracny obrazok

Od soboty bude mať Slovensko oficiálne prvú - a z hláv štátu zároveň najmladšiu - prezidentku. Slávnostná inaugurácia Zuzany Čaputovej prinesie zopár obmedzení. Pozriete sa, čo všetko nás čaká.

Celý článok
13.06.2019
ilustracny obrazok

Kreafest je určený všetkým, ktorí radi tvoria, prerábajú, recyklujú a chcú nájsť inšpiráciu pre vlastnú tvorbu. 29. júna sa na Hviezdoslavovom námestí koná už po tretí raz. 

Celý článok
12.06.2019
ilustracny obrazok

Doteraz bezmenný priestor pred Slovenským národným múzeom od zajtra ponesie názov Námestie T. G. Masaryka. Slávnostné otvorenie tohto nového staromestského námestia bude zároveň posledným oficiálnym aktom prezidenta Andreja Kisku. Slávnostná ceremónia je verejná, začína sa o 14.00. Srdečne vás na ňu pozývame.

Celý článok
12.06.2019
ilustracny obrazok

Koncom júna si už po pätnásty raz pripomíname Milana Hodžu, osobnosť slovenskej a československej politiky prostredníctvom viacerých podujatí vedeckého, vzdelávacieho, kultúrneho aj spoločenského charakteru pod hlavičkou Dni Milana Hodžu.

Celý článok
11.06.2019
ilustracny obrazok

Skúšali ste niekedy preliezť cez auto či vyliezť po sieti do výšky 4 metrov? Viac ako 600 nadšených účastníkov adrenalínového mestského behu NN URBAN CITY RACE si nedávno vyskúšalo mnoho unikátnych prekážok v rozhorúčených bratislavských uliciach.

Celý článok
11.06.2019
ilustracny obrazok

Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o príspevku na pobyt dieťaťa v škôlke, školskom klube a náklady na stravovanie v školách a škôlkach v zriaďovateľskej pôsobnosti Starého Mesta sa bude meniť. Až do 25. júna nám môžete poslať vaše pripomienky. 

Celý článok
10.06.2019
ilustracny obrazok

Letná čitáreň v Medickej záhrade dnes otvorila sezónu už po 18. raz. Príjemný altánok ukrytý pod korunami stromov navštívia každoročne stovky čitateľov.

Celý článok
07.06.2019
ilustracny obrazok

Len týždeň pred Medzinárodným dňom otcov, v staromestskom Zichyho paláci oceňovali Otcov roka 2019. Víťazom ankety sa stal nevidiaci Lučenčan Štefan Belík (51), ktorý napriek svojmu hendikepu sám, len podľa pokynov operátorky záchrannej služby pomohol svojej manželke priviesť na svet dcérku Paulínku.

Celý článok
06.06.2019
ilustracny obrazok

Poďakovať sa za prínos v kvalite poskytovania zdravotníckej starostlivosti bolo hlavnou ideou historicky prvého udeľovania ocenení zdravotníckym zariadeniam, ktoré pôsobia na území mestskej časti Bratislava-Staré Mesto. Starostka Zuzana Aufrichtová pritom vychádzala z rebríčkov spokojnosti pacientov, ktoré každoročne zverejňujú zdravotné poisťovne. 

Celý článok
06.06.2019
ilustracny obrazok

Vážení občania, dovoľujeme, si vás upozorniť, že pracovisko Ohlasovňa pobytu bude v piatok 7. júna otvorené. Plánovaný výpadok sme zrušili.

Celý článok
06.06.2019
ilustracny obrazok

Letná čitáreň v Medickej záhrade, ktorú už od roku 2006 prevádzkuje Staromestská knižnica, otvorí tohtoročnú sezónu 10. júna 2019 o 11.00 hod. pod záštitou starostky mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Zuzany Aufrichtovej. V hudobnom programe vystúpi Eva Golovková.

Celý článok
«« na začiatok « naspäť [ 1 / 116 ] ďalej » na koniec »»