Aktuality

Bratislavský magistrát chce ľuďom pomôcť zvládnuť dopravné obmedzenia, vytvoril na to špeciálnu webovú stránku
29.01.2019

Od 15. februára život v Bratislave ochromia rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti s výstavbou diaľnice D4, rýchlostnej cesty R7 a rekonštrukciou ulice Mlynské Nivy. Niektoré opatrenia - ako napríklad uprednostnenie hromadnej dopravy vytvorením nových buspruhov na Gagarinovej ulici - už primátor Matúš Vallo predstavil. Najnovšie spustil Magistrát špeciálnu webovú stránku, ktorá má ľuďom pomôcť ľahšie zvládnuť kritickú situáciu v doprave.

Stránka www.zvladnemeto.sk prehľadne informuje o aktuálnych dopravných obmedzeniach či navrhuje alternatívne trasy pre šoférov prichádzajúcich do Bratislavy z rozličných smerov. Užívateľa rýchlym spôsobom naviguje na ďalšie stránky, ktoré mu môžu s presnunom v hlavnom meste pomôcť.

Stránka má špeciálne sekcie pre používateľov MHD, šoférov, peších aj cyklistov.

Dopravné obmedzenia sú naplánované od 15. februára. Pol roka bude úplne uzavretá ulica Mlynské Nivy a niektoré zjazady z Prístavného mosta smerom na Slovnaft a Prístavnú ulicu, čo bude mať veľmi negatívny dopad na dopravu v celej východnej časti Bratislavy. 

Najväčší nápor a nárast dopravy sa predpokladá na Gagarinovej a Landererovej ulici, ktoré sú zahrnuté do obchádzkovej trasy.