Aktuality

Kauza hovädzina: Ozvali sa aj jasle. Odpoveď je rovnaká - nakupujú iba slovenské mäso
04.02.2019

V súvislosti s kauzou hovädzieho mäsa z Poľska, ktoré nespĺňalo ani základné hygienické a zdravotné štandardy, sme oslovili aj vedenie staromestských jasiel na uliciach Čajkovského a Záhrebskej. Odpoveď uspokojí všetkých rodičov - mäso nakupujú len u overených dodávateľov zo Slovenska.

„Naše Zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov na Čajkovského 2, nakupuje mäso výlučne len od jedného dodávateľa: MIRAN s.r.o., Mánesovo nám. Bratislava,“ uviedla vedúca zariadenia Marta Rojková. Ako dodala, of firmy majú zároveň certifikáty priamo na dodávateľov mäsa. Bravčové mäso pochádza od dodávateľa z Továrenskej 1 v Šuranoch, hydinové mäso a vajíčka od firmy HYZA v Topolčanoch, z českej firmy Vodňanská drubež vo Vodňanoch a z Maďarska. „Hovädzie mäso -  berieme ho len v obmedzenom množstve – pochádza od dodávateľa z Malej Mače,“ upresnila Rojková.

Helena Doršicová z jasiel na Záhrebskej ulici nám povedala, že mäso nakupujú v predajni TESCO a  Billa a zameriavajú sa hlavne na slovenské a niekedy na nemecké výrobky. „Hovädzie mäso kupujeme v predajni Kaufland, dovoz z Írska. V dohľadnej dobe však práve kvôli aktuálnej situácii s pokazeným mäsom nakupovať nebudeme,“ dodala Doršicová. Poľské mäso v jasliach na Záhrebskej nekupujú.

Ilustračné foto: youtube.com