Aktuality

Kedy zmiznú jamy na Poštovej? Podľa plynárov to ešte chvíľu potrvá
08.05.2019

Kedy zmiznú jamy na Poštovej?  Už od apríla pracujú na Poštovej ulici plynári. Na základe otázok obyvateľov, sme zisťovali, či bude ulica, ktorá sa nachádza vo frekventovanom centre mesta, uvedená do pôvodného stavu do začiatku Majstrovstiev sveta v hokeji 10. mája.

„Na Poštovej ulici realizujeme plánovanú rekonštrukciu plynovodov formou vťahovania nového potrubia do existujúceho. Z tohto dôvodu je nevyhnutné až dvojtýždňové prerušenie distribúcie zemného plynu do dotknutých odberných miest," vysvetlil hovorca SPP distribúcia Milan Vanga.
Prerušenie distribúcie
 bolo plánované od 29.4.2019 do 15.5.2019 aj s rezervou pre neočakávané udalosti. "V priebehu prípravných prác sme však zistili, že obytný dom na Obchodnej ulici je napojený na kotolňu na Námestí SNP. Tento fakt spôsobil, že prerušenie distribúcie sme museli posunúť, aby sme si splnili zákonnú povinnosť voči odberateľom a včas ich informovali o prerušení distribúcie. Nový termín začiatku prerušenia distribúcie sme boli nútení posunúť na 10.5.2019," uviedol Vanga.
SPP-D bude podľa neho robiť všetko preto, aby všetkých obyvateľov prepojili v čo najkratšom čase a súbežne realizovali spätné povrchové úpravy. Lenže...
"Vzhľadom na to, že na všetky práce nám zostáva 5 dní, včera (7.5.) sme podali novú žiadosť o zvláštne užívanie miestnej komunikácie - s termínom do 25.5.2019," upresnil hovorca SPP-D.
A kedy teda bude ulica v pôvodnom stave?
"Naším cieľom je ukončiť rekonštrukciu aj povrchové úpravy na Poštovej v čo najskoršom termíne, aby sme nezasahovali do komfortu chodcov a do vzhľadu predmetnej lokality. Rovnako nám záleží na tom, aby naše hlavné mesto bolo turisticky atraktívne nielen počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji,“ uzavrel Milan Vanga.

 

Na záver pridávame informáciu o stave prác na Gorkého: "Včera (7.5.) sme dokončili prepojenie nového plynovodu na Gorkého ulici. V dňoch 8. až 13.5. budeme pripájať pripojovacie plynovody (prípojky) jednotlivých odberateľov. Kompletné spätné povrchové úpravy na Gorkého ulici máme v pláne dokončiť najneskôr do 18.5.2019," informoval nás hovorca SPP distribučná.