Aktuality

Poslanci Starého Mesta schválili rozpočet. V novom roku však plánujú jeho úpravy
18.12.2018

Staromestskí poslanci schválili na dnešnom mimoriadnom rokovaní rozpočet mestskej časti na roky 2019 až 2021. "Chceme zabezpečiť kontinuitu fungovania mestskej časti," povedala starostka Zuzana Aufrichtová. Rozpočet, ktorý pripravil miestny úrad ešte za minulého vedenia, bol vypracovaný ako prebytkový.

Mestská časť by mala hospodáriť s rozpočtom vo výške vyše 25 miliónov eur. V niektorých kapitolách sa rozhodla mestská časť šetriť, no sú aj také, do ktorých financie výrazne narastú. V tejto podobe rozpočtu by malo viac peňazí pribudnúť napríklad do oblasti ochrany obyvateľov a majetku, ale tiež do vzdelania či sociálnych služieb

Ako vysvetlila starostka, pre zastupiteľstvo je lepšie schváliť pripravený rozpočet, než fungovať v rozpočtovom provizóriu. Rozpočet v podobe, v akej ho skoncipovalo predchádzajúce vedenie, nie je zle nastavený, no zároveň pripustila, že jednotlivé kapitoly rozpočtu sa budú počas funkčného obdobia spoločným konsenzom všetkých poslancov meniť. "Rozpočet nie je trhací kalendár, ale ani posvätná krava," myslí si poslanec Peter Osuský. Aufrichtová prisľúbila dokončenie viacerých rozbehnutých projektov, pričom niektoré chce samospráva ešte vylepšiť.

Najbližšie sa o zmenách bude rokovať už na zasadnutiach koncom februára, prípadne začiatkom marca 2019.