Aktuality

V Starom Meste sa začne s opravami výtlkov. Stačí na ne upozorniť cez internetový formulár
06.03.2019

Výtlky už tradične najviac trápia šoférov po skončení zimy. Staré Mesto preto aj tento rok začne už  onedlho  s opravami takto zničených komunikácií. Obyvatelia pri tom môžu pomôcť. Stačí, ak vyplnia formulár o nahlasovaní výtlkov na oficiálnej internetovej stránke Starého Mesta. 

"Momentálne máme nahlásených 18 ulíc po celom území Starého Mesta, ktoré majú takýto problém. Predpokladaný termín začatia opráv výtlkov je približne o tri týždne," upresnila Adela Bednáriková z investičného oddelenia MÚ Bratislava-Staré Mesto.

V mestskej časti sa výtlky opravujú prostredníctvom infratechnológie. Povrch výtlku a okolia sa do hĺbky 10 cm zahreje na teplotu 165 – 180°C a vyplní materiálom nahriatym na takú istú teplotu - čo zabezpečí úplné prepojenie oboch materiálov. Nie sú teda potrebné žiadne ďalšie nástorej na rezanie asfaltov či zbíjačka.

"Táto metóda má aj ďalšie výhody. Predovšetkým - výtlk je opravený v priebehu 20 minút, čím sa obmedzenie premávky znižuje na minimum," uviedla Bednáriková. Ďalšie výhody sú, že opravy môžu priebehať do teploty až -10 stupňov a nevzniká pri nich žiaden odpad. 

"Prvé výtlky boli touto metódou opravené v MČ Staré Mesto v roku 2016. K dnešnému dňu pevne držia, firma garantuje životnosť minimálne 2 roky," povedala Bednáriková.

Obyvatelia mestskej časti môžu pri opravách výtlkov pomôcť. Stačí, ak vyplnia formulár na nahlasovanie výtlkov, ktorý nájdu TU.

V rokoch 2016/2017 sa pomocou infratechnológie opravilo na území Starého Mesta 1923,19 m2 výtlkov za sumu 83 400 eur. V roku 2018 to bolo 1 482,4 m2 výtlkov za sumu 60 000 eur.

Ilustračné foto: TASR